Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego przyjechał po dzieci. W takim stanie chciał prowadzić

Kierowca szkolnego autobusu został zatrzymany chwilę po tym, jak policjanci z Człuchowa w ramach akcji "Transport zbiorowy" sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna, który przyjechał po dzieci miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu przyjechał po dzieci, jednak jego podróż skończyła się dość szybko. Policjanci z Człuchowa przeprowadzili rutynową kontrolę stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości mężczyzny, kierującego pojazdem. Okazało się, że miał on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kontrola odbyła się w Rychnowach, wiosce położonej w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Człuchów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Autobus pełen pasażerów jechał bez jednej opony. Kierowca był zdziwiony powodem policyjnej kontroli

Podróż autobusem zakończona, zanim się zaczęła

Policjanci z komisariatu w Człuchowie w dniu 7 lutego od rana przeprowadzali działania związane z kontrolą trzeźwości kierowców przewożących pasażerów. Kontrolowali nie tylko szkolne autobusy, ale także te rejsowe i lokalne, jeżdżące po najbliższej okolicy. Jak podaje portal pomorska.policja.gov.pl, około godziny 7 rano mundurowi skierowali do kontroli kierowcę szkolnego autobusu, który przyjechał po dzieci do Rychnów. Jednak jego podróż dość szybko się zakończyła.  

Kontrola trzeźwości 63-letniego kierowcy wykazała, że ma on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, na szczęście nie zdążył zrobić jeszcze żadnego kursu z dziećmi. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności

- czytamy na stronie internetowej pomorskiej policji.

Oprócz kierowcy autobusu szkolnego, kontroli zostało poddanych jeszcze 17 innych kierowców i autobusów. Wszystko w ramach akcji "Transport zbiorowy" prowadzonej w całym woj. pomorskim.

Nie mieli uwag do innych kierowców przewożących pasażerów w tym dniu

- podaje portal pomorska.policja.gov.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA