Dziecko olbrzym. Ma 4 miesiące i nosi ubranka dla niespełna rocznych dzieci. "Słodziutki ziemniaczek"

Brittany jest drobna i niska, ale jej dziecko to wielki człowiek. Jest zszokowana tym, w jakim tempie rośnie. "Cztery miesiące czy cztery lata, co za różnica".
Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, jakie obawy miał jej mąż przed drugim dzieckiem. "Wiem, jak u niego włączała się miłość do starszej córki"

Obawy towarzyszące rodzicom po porodzie

Jedną z obaw towarzyszących świeżo upieczonym rodzicom jest wielkość noworodka. Jest przecież maleńki, drobny i delikatny. Wiele mam tuż po porodzie boi się przewijać i przebierać dziecko z lęku, że je uszkodzi lub zrobi mu krzywdę. Słyszy się nawet o ojcach, którym towarzyszą tak duże obawy przed trzymaniem dziecka, że nie robią tego w pierwszych tygodniach po porodzie. Zwykle pewne i wyuczone ruchy położnych w szpitalu zaskakują. Wydają się obchodzić z maluszkami bez najmniejszej empatii, co niektórych rodziców szokuje. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, a  ruchy pielęgniarek nie krzywdzą dzieci, one po prostu są pewne siebie, wiedzą co i jak robić. Analogicznie, im większe dziecko się rodzi, tym mniej obaw i lęku towarzyszy młodym rodzicom.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Drobna mama, wielkie dziecko"

Im większe dziecko, tym więcej ma siły. Nie wydaje się tak maleńkie i drobne. Łatwiej się z nim obchodzić i wykonywać codzienne czynności. Doskonale przekonała się o tym pewna mama, Brittany, która jakiś czas temu urodziła synka. Początkowo wszystko wydawało się standardowe. Mała i drobna  mama, która rodzi dziecko ważące niespełna 3 kg. Jej synek jednak od dnia porodu zaczął przybierać na wadze i wzroście w trybie natychmiastowym. Zamieszczone przez mamę wideo, na którym trzyma swoje czteromiesięczne dziecko ma już ponad 3 miliony wyświetleń. Wielkość malucha jest zadziwiająca. A mama przyznała, że choć synek ma dopiero 4 miesiące, ubranka które mu kupuje są przeznaczone dla dzieci 9-miesięcznych.

OFERTY AVANTI24.PL: Ogromna wyprzedaż CCC! Te torebki są nieziemskie, a kosztują mniej niż 50 złotych

A co, jeśli chłopiec nie przestanie rosnąć?

Trzymając w rękach dziecko, kobieta rzeczywiście wygląda na drobną i niską osobę. Internauci dopytują się o wzrost taty, lecz, jak twierdzi Brittany, obydwoje należą do szczupłych i niskich, tym bardziej są zdziwieni tempem wzrostu synka. Pojawiły się jednak uspokajające głosy od komentujących, którzy sami niegdyś jako niemowlęta byli takich rozmiarów i od tych, którzy twierdzą, że też mieli tak olbrzymie dzieci, ale ich wzrost w pewnym momencie przyhamował. Dzieci nie wyróżniają się niczym wśród rówieśników. Te słowa z pewnością nieco uspokoiły zaniepokojonych i zszokowanych rodziców. 

Wygląda jakby umiał chodzić.
Pracuję na pediatrii. Prawie wszystkie duże, duże dzieci, które widziałam, mają z jakiegoś powodu małe matki. Nie mam pojęcia, dlaczego.
Cztery miesiące czy cztery lata, co za różnica.
Mój 5-miesięczny synek waży 9,5 kg i nosi ubrania dla półtorarocznego dziecka.
U mnie to samo! W 5. m nosiło ubranka na 12-18 m. Nawet pytano mnie, ile razy w tygodniu jemy kurczaka, wiesz, hormony i takie tam...
Słodziutki ziemniaczek.
Karmiony miłością.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o: