Zapytała, czy jeśli małe dziecko przeklina to grzeszy. Ksiądz odpowiada

Jedna z użytkowniczek TikToka zadała księdzu pytanie o przeklinanie w wykonaniu małych dzieci, które jeszcze są tego nieświadome. Duchowny jak zwykle stanął na wysokości zadania i udzielił konkretnej odpowiedzi.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Ksiądz Sebastian Picur, wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, jest określany najpopularniejszym księdzem na TikToku. Jego konto (ks.sebastianpicur) obserwuje ponad 630 tys. internautów. Ksiadz Sebastian regularnie zamieszcza tam nagrania, na których odpowiada na pytania swoich wiernych związane z wiarą, zabawne filmiki nagrywane z uczniami, których uczy religii, komentuje ważne wydarzenia społeczne i trendy w mediach społecznościowych.

Karnawał w przedszkolu w czasach PRL Bal przebierańców z PRL-u. Dzieci bawiły się w strojach wykonanych przez rodziców

Ksiądz odpowiada na trudne pytania'

Duchowny nie boi się podejmować trudnych i kontrowersyjnych z punktu widzenia wiary pytań. Odpowiadał na przykład na pytanie, czy można obchodzić Halloween, czy małe dzieci powinny się spowiadać i co w ogóle sądzi o posiadaniu dziecka przed ślubem. Niedawno zamieścił nagranie, na którym odpowiedział na pytanie, czy przeklinanie przez małe dziecko, które jest tego nieświadome, to grzech. Pytanie brzmiało dokładnie: "Czy jak małe dziecko przeklnie i nie wiedziało, że to jest niedobre, to grzech?"

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Ksiądz odpowiedział jednoznacznie, że nie, bo: "Czyn jest grzechem, gdy jest świadomy i dobrowolny". Trudno więc upatrywać go w sytuacji, gdy małe dziecko powtórzy niezrozumiałe dla niego słowo, które przypadkowo usłyszało wcześniej w swoim otoczeniu. 

Internauci jak zwykle zadowoleni

Pod nagraniem duchownego jak zwykle pojawiło się wiele komentarzy obserwujących jego konto internautów. Niektórzy przytaczali zabawne sytuacje związane z małymi dziećmi i wulgaryzmami:

Mój cioteczny brat podchodzi do mnie i mówi tujwa
Mój mały braciszek nie umie mówić fuj i zamiast f mówi h

Jedna z użytkowniczek TikToka zauważyła:

Jeżeli małe dziecko przeklina to dlatego, że ktoś dorosły przy nim to robi.

Kolęda (zdjęcie ilustrujące) Przyjęła księdza po kolędzie. Nagle padł temat in vitro i aborcji

Więcej o: