Nigdy nie pozwala spać dzieciom przy otwartych drzwiach i ostrzega rodziców. "To niebezpieczne"

Specjalistka od dziecięcego bezpieczeństwa wyjaśnia, dlaczego nigdy nie pozwala dzieciom spać przy otwartych drzwiach do pokoju. Jej filmik jest ostrzeżeniem dla rodziców, które ma zwiększyć szansę przeżycia w razie katastrofy. Koniecznie zapoznajcie się z jej nagraniem.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Lekarka dziecięca i specjalistka od bezpieczeństwa najmłodszych, znana na TikToku jako Dr. Free N. Hess, wyjaśniła w jednym ze swoich filmików, dlaczego na noc trzeba zamykać pokój dzieci, jak i innych domowników. Aby lepiej zobrazować, czemu zamykanie drzwi do pomieszczeń może ocalić życie, przeprowadziła kontrolowanym eksperyment z pożarem w domu. Wyniki eksperymentu mówią same za siebie.

Nigdy nie pozwala dzieciom spać przy otwartych drzwiach. Na filmiku pokazała dlaczego

Dr. Free N. Hess przeprowadziła kontrolowany eksperyment z pożarem w domu. Doświadczenie dotyczyło dwóch pokoi - drzwi jednego były otwarte, a w drugim przeciwnie, zamknięte. Z kolei sam pożar zaczął się w innej części domu i przemieszczał się po budynku. Jak pediatra pokazuje na nagraniu, zamknięcie drzwi uchroniło jeden z pokoi przed spaleniem się. Istotnie, zamknięcie drzwi do pokoju ogranicza (a przynajmniej spowalnia) rozprzestrzenianie się ognia i nagrzewanie się pomieszczenia, a także dłużej utrzymuje tlen w powietrzu, co jest niezbędne do przeżycia. To daje szansę na dotrwanie do momentu, aż nadejdzie pomoc.

Jej dzieci na noc zamykają drzwi. Rodzice wzięli sobie do serca tę poradę

Obrazowe wyjaśnienie pediatry, że bezpieczniej jest zamykać drzwi na noc, bardzo poruszyło rodziców. Wielu mocno wzięło sobie do serca poradę lekarki, gdyż istotnie taki drobiazg jak zamknięte drzwi do pokoju na noc może pozwoli przetrwać pożar. Edukacyjny filmik szybko stał się wiralem - obecnie ma ponad 140 tysięcy polubień i ponad 2 dwa tysiące komentarzy, w których rodzice chwalą kobietę za mądrą radę w kwestii bezpieczeństwa ich i ich dzieci.

 
Więcej o: