Ważył 200 kg i był najbardziej otyłym dzieckiem świata. Jest początkującym kulturystą i trudno go poznać

W dzieciństwie ważył 200 kilogramów i został ochrzczony najbardziej otyłym dzieckiem na świecie. Od tamtego czasu minęło wiele lat i teraz jest początkującym kulturystą, w którym trudno rozpoznać najgrubszego chłopca świata. Zobaczcie sami, jak bardzo się zmienił.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Arya Permana pochodzi z Indonezji i w dzieciństwie ważył 200 kilogramów. Było to spowodowane nadmiernym spożyciem niezdrowych pokarmów (dziennie zjadał około 7000 kalorii) - gotowego, mocno przetworzonego jedzenia i picia słodkich napojów. Co więcej, Arya uwielbiał grać w gry komputerowe, co robił przez większość czasu, co za tym idzie, bardzo mało się ruszał. To spowodowało ogromny przyrost wagi, a w konsekwencji wiele problemów, np. z kąpielą - musiał się myć w specjalnie dla niego wybudowanym, przydomowym basenie. Ubierał się też w sarong, bo inne ubrania nie pasowały. Jednak wszystko się zmieniło, gdy skończył 11 lat i zaczął swoją przygodę z odchudzaniem.

Rola dotyku w rozwoju dzieckaDotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Arya Permana był nazywany najbardziej otyłym dzieckiem świata. Już tak nie wygląda

Jak relacjonuje portal Daily Star, Arya zaczął walczyć o szczupłą sylwetkę, gdy w wieku 11 lat trafił do szpitala na operację zmniejszenia żołądka. Wówczas poznał trzykrotnego mistrza świata w kulturystyce Ade Rai, który prowadził pobliską siłownię. Mężczyzna zaoferował dziecku swoją pomoc w schudnięciu, z czego Arya skorzystał. Pod okiem doświadczonego trenera zaczął zmieniać sposób odżywiania i codzienne nawyki. W pewnym momencie zapisał się też na siłownię. Jak mówi sam trener chłopca:

Arya mieszka trzy godziny drogi od siłowni, więc odwiedza ją co dwa tygodnie. Zdecydowałem też, że ma przychodzić też po każdej kontrolnej wizycie w szpitalu, aby sprawdzić postępy i zaplanować dalsze treningi. 
 

Mama kanguruje dzieckoJak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

 Jest początkującym kulturystą i zdrowo się odżywia. Jako dziecko ważył 200 kilogramów

Arya Permana bardzo przykładał się do treningów i zdrowego odżywiania, bo marzył o powrocie do gry w piłkę nożną. W ciągu trzech lat stracił połowę swojej ogromnej wagi, a jego trener uważa, że chłopak zasługuje na wielkie uznanie za takie osiągnięcie. Jego ogromną przemianę na lepsze możecie zobaczyć między innymi na powyższym Instagramie.

Więcej o: