Mama nie chce, aby jej mąż robił cokolwiek przy dzieciach. "Sposób na szczęśliwą rodzinę"

Słyszeliście o ruchu tradwives? To kobiety, które chcą być żyć zgodnie z tradycją. Oddają się macierzyństwu, chcą spełniać się jako żony, nie pracować zawodowo. Uważają, że rolą kobiety jest zajmowanie się dziećmi i dbanie o domowe ognisko. Jedną z nich jest 29-letnia Alexia, która zdradza swój przepis na szczęśliwą rodzinę.

Ruch tradwives

Tradwives to kobiety, które nie chcą realizować się zawodowo. Uważają, że do pełni szczęścia potrzebuję jedynie spełnienia na łonie rodziny. Pielęgnowanie domowego ogniska jest ich marzeniem i celem samym w sobie.

Należy do nich 29-letnia Alexia Delarosa z San Diego. Kobieta zna inne modele życia. Pracowała niegdyś w biurze, ale postanowiła rzucić pracę zawodową i poświęcić się rodzinie. Uważa, że tylko w ten sposób jest w stanie zapewnić dzieciom odpowiednie wychowanie. W innym wypadku mogłyby się czuć zaniedbywane. Tak czuła się ona w dzieciństwie. Uważała, że jej rodzice nie poświęcają jej czasu, ponieważ za dużo pracują.

Moja mama pracowała, a także spędzała czas poza domem rodzinnym z przyjaciółmi. Zawsze chciałam mieć bardziej tradycyjny model rodziny. Podobał mi się pomysł na życie rodzinne w stylu lat 50-tych, gdzie żona zostaje w domu, aby opiekować się mężem i dziećmi, a mąż wychodzi do pracy na pełny etat

- powiedziała Alexia w rozmowie z dailymail.com.

Zobacz wideo Lili Antoniak o rodzeniu dzieci w Polsce. "Nie jest sztuką zrobić sobie dziecko. Nie każda kobieta powinna być matką"

Mąż tradycyjnej żony

W tym obrazku idealnej rodziny nie można zapominać o mężu i ojcu. Partner Alexi prowadzi kawiarnie. Ma podobny punkt widzenie jak jego żona. Kiedy kobieta zrezygnowała z pracy, wspierał jej decyzję. Uważał, że to on powinien utrzymywać rodzinę. Para doczekała się dwóch synów.

Alexia robi wszystko, aby jej mąż nie musiał angażować się w prace domowe czy obowiązki związane z wychowywaniem dzieci.

Mathew nie ma żadnych obowiązków w domu

 – podkreśla Alexia.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA