Nauczyciel zdziwił się, gdy zobaczył odpowiedź ucznia. "Gimnazjum to był stan umysłu"

Odpowiedzi uczniów na sprawdzianach wciąż zaskakują. Dzieci nie mają oporów przed tym, aby chwalić się swoimi działaniami w sieci. - Jestem bardzo ciekawa, co czuł nauczyciel, czytając takie rzeczy - napisała jedna z internautek na Twitterze pod zdjęciem opublikowanej kartkówki z edukacji dla bezpieczeństwa.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Rok szkolny trwa. Uczniowie z niecierpliwością oczekują dni wolnych szkół i upragnionych wakacji, podczas których odpoczną od sprawdzianów, kartkówek i zadań domowych. Jak można zaobserwować, bycie uczniem nie jest proste. Co jakiś czas pojawiają się w sieci zdjęcia trudnych prac domowych, nietypowych poleceń od nauczycieli czy sprawdzianów. Tym razem uczennica pokazała kartkówkę, na której udzieliła nietypowych odpowiedzi, choć zgodnych z treścią sformułowanego polecenia. 

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Nauczyciel nie spodziewał się takiej odpowiedzi na teście. "Ale to dobre"

Pewna uczennica opublikowała na Twitterze zdjęcie swojej kartkówki z edukacji dla bezpieczeństwa, kiedy jeszcze uczęszczała do gimnazjum. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczyna udzieliła dość nietypowej odpowiedzi na zadane pytania. Nauczyciel pytał o kwestie związane z pierwszą pomocą, a także numery alarmowe, które każde dziecko powinno znać. Padło także pytanie o to, co powinno znaleźć się w apteczce. Uczennica udzieliła wymijającej odpowiedzi:

W apteczce nie powinno się znaleźć: kaktus, drzwi, diamentowy miecz, krzesło, leki czy kamienie

- napisała, dodając także przedmioty, które powinny znaleźć się w podręcznym zestawie pierwszej pomocy. Było ich jednak nieco mniej, niż tych, które są niezbędne:

Bandaże, plastry, opaski uciskowe, chusta, koce termiczne i rękawiczki.

Nietypowa kartkówka z chemiiZrobił kreatywną kartkówkę z chemii. Zaskakujące, o co pytał. "Należy się Nobel!"

"Jestem bardzo ciekawa, co czuł nauczyciel, czytając takie rzeczy"

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. Wielu internautów było zaskoczonych tym, jak uczennica sprytnie wybrnęła na kartkówce, pisząc o kwestiach, o które nie pytał nauczyciel, a które dalej są dość istotne. Szczególną uwagę zwracają jednak nietypowe przedmioty zawarte w odpowiedzi. 

Dlatego gimnazja były świetne. Trzecia klasa to cud, miód. Gimnazjum wprowadziło mnie do typowo nastoletniego życia z imprezami, bo byli wtedy ludzie na poziomie.
Ale to dobre!
Gimnazjum to był stan umysłu.
Jestem bardzo ciekawa, co czuł nauczyciel, czytając takie rzeczy

- pisali internauci. 

Spojrzała na pracę domową dziecka i ją zamurowało. 'Głupimi łatwiej rządzić'Spojrzała na pracę domową dziecka i ją zamurowało. "Głupimi łatwiej rządzić"

Więcej o: