Uczeń miał opisać, czym jest trójpodział władzy. Nie takiej odpowiedzi oczekiwał nauczyciel

Na kartkówce były trzy polecenia. Pedagog, który sprawdzał pracę Mateusza najwidoczniej nie podziela jego poglądów politycznych i krytycznego stanowiska dotyczącego władzy panującej w Polsce.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Czasem uczniowie, którzy nie przygotowali się do kartkówki lub sprawdzianu próbują ratować się żartami. Bywa, że nauczyciel wykazuje się poczuciem humoru i za zabawne odpowiedzi przyznaje punkty. Czasem jednak uczniowie w przewrotny sposób manifestują na pracach klasowych swoje przekonania i nie wszystkim pedagogom się to podoba. Tak właśnie było w przypadku Mateusza, który z kartkówki z WOS-u dostał ocenę niedostateczną. 

Uczeń nie dostał ani jednego punktu

Zdjęcie opublikowała na Twitterze jedna z użytkowniczek, Adriana Borowiecka, zostało przez nią opatrzone komentarzem: "Z przysłowiowych zeszytów szkolnych. Kartkówka i odpowiedzi. Jak dla mnie napisana na 6." Fotografia przedstawia pracę klasową ucznia o imieniu Mateusz. Jednym z zadań był opis trójpodziału władzy. Uczeń odpowiedział: "Mafie, służby i loże". Inne polecenia brzmiały: Opisz obecny system panujący w Polsce (odpowiedź: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym) oraz: Jaką funkcję sprawuje prezydent? (odpowiedź: Prezydent-rezydent). Nauczyciel oceniający pracę postawił Mateuszowi jedynkę. 

Internauci byli zgodni

Pod opublikowanym zdjęciem pojawiły się komentarze użytkowników Instagrama, którzy zgodnie stwierdzili, że uczeń prawidłowo odpowiedział na pytanie. Pisali:

W końcu napisał prawdę
Byłoby na 6, gdyby oceniał nauczyciel z Konfederacji
Brawa dla Mateusza! Pała dla pedagoga
Genialny dzieciak
Genialny młody człowiek!
Powinno być 9/9.
Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Co powinien napisać uczeń?

Trójpodział władzy w naszym kraju polega na tym, że władzę ustawodawczą sprawuje dwuizbowy parlament: Sejm i Senat. Władza wykonawcza z kolei znajduje się w rękach rządu, czyli Rady Ministrów. Władza sądownicza z kolei należy do niezawisłych sądów i trybunałów. Kompetencje różnych rodzajów władzy łączy prezydent. I takiej odpowiedzi z pewnością oczekiwał nauczyciel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.