Ksiądz przyciskał ucznia do ławki. Teraz usłyszał zarzuty. "Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej"

Ksiądz Rafał K. usłyszał zarzuty. 38-latek miał naruszyć nietykalność cielesną 15-latka, ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Sprawa z 9 grudnia 2022 roku

Na początku ostatniego miesiąca zeszłego roku podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim doszło do karygodnego zachowania ze strony nauczyciela religii. W ośrodku, który opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, religii uczył ksiądz Rafał K.

Na nagraniu, które do portalu TVN Warszawa przesłała matka jednej z nastolatek z placówki, widzimy księdza, który przyciska ucznia do ławki. Uczennica nagrała wideo z ukrycia. Słychać jednak wyraźnie, jak ksiądz zwraca się do ucznia, mówiąc: "przeproś Pana Boga". Nastolatek odmawia, więc ksiądz oznajmia: "idziemy do pani dyrektor".

Matka poszkodowanego chłopca – 15-letniego Radosława Sz. – złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały zostały przekazane do przasnyskiej Prokuratury Rejonowej. A ta wszczęła dochodzenie. Gdy tylko sprawa trafiła do prokuratury, dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim odsunęła od nauczania księdza Rafała K. Biskup płocki podjął chwilę później decyzję o odsunięciu nauczyciela od prowadzenia lekcji religii. Na stałe.

Zobacz wideo Zarzuty dla ojca i syna podejrzanych o napad na bank

Ksiądz usłyszał zarzuty

Jak przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, 31 stycznia, we wtorek zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem księdza Rafała K.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy przedstawiono księdzu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej jednego z uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, małoletniego Radosława Sz.

- powiedziała prokurator Łukasiewicz.

Kobieta poinformowała także, że "podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień".

Więcej o: