Podnosiła ciężary, będąc w ciąży. Urodziła i twierdzi, że jej dziecko ma bicepsy. "Jest umięśnione"

Przyszła mama w okresie swojej ciąży nie zrezygnowała z aktywności fizycznej. Chodziła na siłownie, intensywnie ćwicząc, podnosząc ciężary i robiąc skłony, czy brzuszki. Po urodzeniu dziecka nagrała filmik i wrzuciła go na Tik Toka. Pochwaliła się na nim nie tylko zakresem ćwiczeń, które wykonywała, ale przede wszystkim muskulaturą noworodka.

Yoana Banda, mieszkanka Wielkiej Brytanii, przez cały okres ciąży aktywnie uczęszczała na siłownie, wykonując nie tylko lekkie i przyjemne dla ciała ćwiczenia, ale robiąc skłony, czy podnosząc ciężary. Po dziewięciu miesiącach urodziła dziecko. Jej córeczka przyszła na świat z wyraźnie widocznymi mięśniami na rękach. Jej mama wrzuciła na Tik Toka wideo, które opatrzyła żartobliwym podpisem. "Kiedy podnosisz ciężary przez całą ciążę i twoja córka rodzi się umięśniona" - napisała.

Zobacz wideo Jeśli po porodzie chcesz zacząć ćwiczyć, powinnaś pójść do dwóch specjalistów. O jednym wciąż mało się mówi

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sztanga, ciężary i skłony. Urodziła dziecko z mięśniami na rękach

Brytyjka Yoana Banda twierdzi, że dzięki częstym treningom na siłowni, po porodzie nie tylko szybko doszła do siebie, ale urodziła umięśnione dziecko. Jako dowód wrzuciła na Tik Toka nagranie, na którym widać, jak będąc w zaawansowanej ciąży, podnosi ciężary, ćwiczy ze sztangą, czy robi skłony. Dodatkowo całe nagranie opatrzyła zdjęciem córeczki, która na rączkach ma wyraźnie zarysowane bicepsy. Do wideo dołączyła żartobliwy podpisy, że to właśnie dzięki ciężarom jej córka tak wygląda.

Kiedy podnosisz ciężary przez całą ciążę i twoja córka rodzi się umięśniona

- napisała kobieta.

Filmik stał się viralem i jest szeroko komentowany oraz udostępniany przez użytkowników internetu, którzy pod wrażeniem są nie tylko siłowych treningów kobiety, ale przede wszystkim wyglądu jej dziecka.

Dziecko, które urodziło się z mięśniamiDziecko, które urodziło się z mięśniami Fot. screen Tik Tok / yoanabanda1

To dziecko jest silniejsze ode mnie
Noworodek ma lepsze mięśnie niż ja
To się nazywa boost na start
Obecnie jestem w 35. tygodniu ciąży i oglądam to z paczką chipsów na brzuchu

- dodali w komentarzach użytkownicy Tik Toka.

Wiele osób zaczęło także powątpiewać, czy te ćwiczenia były na pewno bezpieczne dla kobiety oraz jej dziecka. Wszak ciężarnym nawet zaleca się spacery, czy inną aktywność fizyczną - jednak zawsze musi to być skonsultowane z lekarzem. Tak też było w przypadku samej autorki nagrania.

Tak właśnie było, konsultowałam to z położnymi i lekarzem

- zaznaczyła Yoana w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

Jednak jeśli chodzi o mięśnie dziecka, to nie ma żadnego naukowego dowodu, mówiącego o tym, że jeśli matka będąca w ciąży ćwiczy na siłowni i podnosi ciężary, to jej dziecko urodzi się już umięśnione. Każda aktywność fizyczna, w tym także trening siłowy musi być skonsultowana z lekarzem. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do tego typu aktywności, to nawet zwykły spacer może przynieść wiele korzyści zarówno dla matki dziecka, jak i samego maluszka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA