Zostawiła małe dziecko przy plaży w Kołobrzegu i poszła do kawiarni. W wózku zostawiła wiadomość

Nieodpowiedzialna matka zostawiła dziecko w wózku przy plaży. Kobieta poszła w tym czasie do pobliskiej kawiarni. Sprawą zajmuje się lokalna policja.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

W Kołobrzegu doszło do niebezpiecznej sytuacji - matka zostawiła małe dziecko przy samej plaży. W wózku zostawiła też kartkę z wiadomością, po czym poszła do pobliskiej kawiarni. Maluchem zainteresowali się przechodnie, którzy natychmiast zawiadomili policję. 

Mama kanguruje dzieckoJak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Matka zostawiła dziecko przy plaży. Sama poszła do pobliskiej kawiarni

Jak podaje portal Radio Szczecin.pl, W czwartek, 26 stycznia 2023 roku, spacerowicze zauważyli przy plaży niedaleko latarni morskiej wózek dziecięcy. W środku było niemowlę i kartka o treści:

Proszę nie podchodzić, dziecko śpi.

Przechodnie od razu zaalarmowali policję, a wezwani na miejsce funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Jak relacjonuje Arkadiusz Kowalski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Policji w Kołobrzegu:

Wysłany patrol ustalił, że rzeczywiście wózek stoi przy samym morzu, na skraju plaży. Ustalono, że matka dziecka znajdowała się w pobliskiej kawiarni i piła kawę. Pani zachowywała się spokojnie i uważała, że nic się nie stało. Bardzo zbagatelizowała tę sprawę.

Rola dotyku w rozwoju dzieckaDotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Matka piła kawę w kawiarni. Dziecko było w wózku bez żadnej opieki

Nieodpowiedzialna matka poniesie konsekwencje swojego zachowania - kołobrzescy funkcjonariusze skierowali bowiem sprawę do sądu. Za to przechodnie zasłużyli na pochwałę - jak tłumaczy Arkadiusz Kowalski (za portalem Radio Szczecin.pl):

Dzięki temu mogliśmy uniknąć jakiejś tragedii. Było to nierozważne działanie tej pani, podmuch wiatru mógł przewrócić wózek czy fala go podmyć.
Więcej o: