Zabawne i krótkie wierszyki na walentynki dla dzieci. Oto naszych pięć propozycji na rymowanki

Co napisać dziecku na kartce z okazji dnia Zakochanych? Oto pięć krótkich i zabawnych wierszyków walentynkowych dla dzieci. Koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to dzień, w którym wyznajemy sobie nawzajem miłość. Dotyczy to również dzieci, nawet tych najmłodszych. Co można napisać im na kartce walentynkowej? Zebraliśmy pięć zabawnych rymowanek dla dzieci na Dzień Zakochanych. 

Pięć krótkich wierszyków na Walentynki. Na pewno spodobają się dzieciom

Z okazji Walentynek można złożyć życzenia na wiele sposobów. Bardzo popularne są krótkie wierszyki i rymowanki. Oto nasze propozycje:

Dziś są walentynki!Dla chłopca i dziewczynki! Wszyscy sobie ślą serduszka, a ja szepnę Ci do uszka: Już o Tobie wiele wiem, coraz bardziej lubię Cię.
Dla ciebie kwiatuszek, sześć małych serduszek, jeszcze cztery robaczki i trzy słodkie buziaczki.
Wyznam Tobie dziś w sekrecie, Kocham Ciebie jak nikt w świecie. Uścisk przesyłam przez misia małego, W dniu Świętego Walentego!
W Dniu Świętego Walentego każdy uczuciem obdarowuje każdego. Ja tobie ślę – 1000 buziaków, 100 wesołych pluszaków, 10 gwiazdek z nieba i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.
Abra kadabra, sim sala bim, on się zakochał a ona w nim. Abra kadabra, hokus-pokus, świat jest pełen miłosnych pokus.

Życzenia na Walentynki. Ciekawostki na temat kartek na Dzień Zakochanych

Walentynki są obchodzone 14 lutego, a w 2023 roku będzie to wtorek. Tego dnia wysyłamy sobie kartki z życzeniami, nie zdając sobie sprawy, skąd się wzięła ta tradycja. Jak podaje portal MamaDu.pl, pierwszą kartką miłosną w historii był liścik ze słowem "Kocham", który wysłał żonie książę Orleanu w 1414 roku. Natomiast moda na wysyłanie sobie miłosnych życzeń powstała rok później, w 1415 roku - wtedy ludzie zaczęli sami robić i ozdabiać kartki. Trend ten trwa nieprzerwanie do dziś, a minęło od tamtej pory ponad 600 lat.

Więcej o:
Copyright © Agora SA