Modlitwa do św. Rity za dzieci. Te słowa wesprą każdą mamę w codziennych trudach

Modlitwa do św. Rity za dzieci, czyli wsparcie dla każdej strudzonej mamy, która codziennie staje przed nowymi wyzwaniami. Adaptacja w żłobku, choroba dziecka, czy chociażby zwykłe marudzenie. Każdy dzień jest inny, nie zawsze bywa kolorowo, a czasem po prostu potrzeba działania "siły wyższej". Rita, jako patronka od spraw beznadziejnych, może pomóc.

Modlitwa do św. Rity za dzieci jest jedną z piękniejszych modlitw, po które sięgają strudzone matki. To one jak nikt inny potrzebują nie tylko wsparcia, ale wiary, że w końcu będzie dobrze. Czekają na słońce, które wyjdzie zza chmur, aby przegonić wszystkie troski i łzy. Św. Rita znana jest głównie jako ta, która za swojego ziemskiego życia, nie miała zbyt łatwo. Żona awanturującego się wiecznie męża i matka porywczych dzieci stała się patronką od spraw beznadziejnych i tych związanych z macierzyństwem.

Zobacz wideo Kotecki: Nie oczekujmy zbyt gwałtownego ożywienia w gospodarce

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Modlitwa do św. Rity. W tych słowach każda matka znajdzie ukojenie

Rita z Cascia to jedna z najpopularniejszych świętych, jeśli chodzi o kierowane prośby i błagania, zwykle takie, które wydają się niemal niemożliwe do spełnienia. Słowa modlitwy do św. Rity za dzieci wspierają wiele kobiet w codziennych trudnościach. Przywołując jej historię, wcale nie miała łatwego życia. Wyszła za byłego wojskowego o temperamencie awanturnika, który wiecznie znajdywał powody do kłótni. Urodziła dwóch synów, którzy niestety poszli w ślady ojca i wiele razy przysparzali matce powodów do łez. Jednak Rita nie się poddała. Gorąco modliła się do Boga, prosząc o ich nawrócenie. Obecnie przedstawiana jest jako sprawczyni cudów pokoju i patronka od spraw beznadziejnych. Dzisiaj często w intencjach za jej wstawiennictwem spotyka się prośby o siłę w trudach macierzyństwa, uleczenie chorego dziecka, zgodę w rodzinie czy dobrą atmosferę w pracy.

Zatem jakimi słowy najlepiej modlić się do św. Rity? Tymi szczerymi, płynącymi prosto z serca. Jednak, jeśli potrzebujemy odpowiedniego wzorca, przedstawiamy piękną modlitwę do św. Rity za dzieci:

Panie Boże! Dziękuję Ci za ten cudowny dar bycia matką. Dziękuję Ci za cudowny owoc miłości, jakim są nasze dzieci. Za wstawiennictwem św. Rity, która tak dobrze znała trudy macierzyństwa, proszę, abym umiała wychować moje dzieci zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa. Błagam, uchroń je od wszystkiego, co złe, zachowaj w zdrowiu i szczęściu, nie pozwól, by oddaliły się od Ciebie. Strzeż ich życia. Naucz pokonywać trudności i przeciwstawiać się złemu.

Niepokalana Dziewico, przez miłość św. Rity, czuwaj przy moich dzieciach. Otaczaj je macierzyńską opieką i troską, zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy nie mogę być przy moich dzieciach lub gdy brakuje mi siły - sama jestem słaba i nie ze wszystkim potrafię sobie poradzić. W dzisiejszym świecie na dzieci czyha tyle niebezpieczeństw. Wiem, że ciąży na mnie olbrzymia odpowiedzialność. Ufam jednak, że za wstawiennictwem św. Rity oraz Twoim, Najlepsza Matko, będę się stawać coraz lepszym rodzicem.

Matko Boża, przez miłość do Twego Syna, Jezusa Chrystusa, błagam, wspieraj nas matki i wszystkich rodziców, abyśmy umieli być dobrym przykładem dla naszych dzieci, podtrzymuj w nas ducha wiary, abyśmy potrafili codziennie przekazywać im prawdę i wychować je zgodnie z wolą Najwyższego, tak abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże. Amen.

Źródło: portal modlitwacodzienna.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA