Od noworodka wychowują córkę z sześcioma psami. Nagrali, jak dziewczynka zaczęła się zachowywać

Ta dziewczynka od urodzenia wychowuje się w otoczeniu sześciu psów. Rodzice nagrali, jak takie towarzystwo wpłynęło na zachowanie córeczki.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Wielu specjalistów jest zgodnych, że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami, ponieważ uczą się wtedy wielu rzeczy, np. empatii czy odpowiedzialności. Ta dziewczynka od noworodka wychowywała się z sześcioma psami, a rodzice podzielili się w mediach społecznościowych nagraniem, na którym uwiecznili zachowanie córeczki.

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

Dziewczynka od urodzenia wychowuje się z psami. Rodzice nagrali jej zachowanie

Wielu rodziców obawia się, jak zareagują zwierzęta na dzieci. Ashley Shell z Tulsy w Stanach Zjednoczonych ma sześć owczarków niemieckich: Meekę, Kaia, Rykera, Kobę, Brennę i Romę. Nic dziwnego, że świeżo upieczona mama miała obawy, co będzie po narodzinach córeczki. Na szczęście psy były przyjaźnie nastawione już do jej ciążowego brzucha, a po przyjściu małej River zaczęły ją traktować jak członka stada. Tymczasem dziewczynka zaczęła naśladować zwierzęta - bawi się z nimi, przytula, a nawet korzysta z drzwiczek dla psów czy ich posłań. To spodobało się wielu osobom, a małą River ochrzczono "raczkującą z wilkami". Jednak nie wszyscy tak entuzjastycznie podeszli do dziecięcego kopiowania zachowań psów.

 

Jak pomóc dziecku?Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Powodów możesz szukać na skórze

Dziewczynka od narodzin wychowuje się z psami. Nie wszystkim to się podoba

Mała River Shell wychowuje się od narodzin z sześcioma psami. Jak tylko nieco podrosła, zaczęła naśladować zwierzaki, co jej rodzice uwiecznili na filmie, który opublikowali na Instagramie. Choć wiele osób popiera takie wychowanie, bo bardzo wzmacnia odporność, są też tacy, którzy zwracają uwagę na to, że kopiowanie przez dziecko psich zachowań jest niebezpieczne:

Uważajcie na wodę z psich misek. Może zawierać pasożyty. Przez to prawie straciłem swoją córeczkę. 
Jako dziecko straciłem tak wówczas przyjaciela. Wspaniale jest pozwolić dziecku na kontakt z przyrodą, ale nie możesz pozwalać na takie rzeczy. To niebezpieczne.
Psy miewają tasiemca. Mogą go mieć nawet mimo odrobaczania, bo leki działają na inne pasożyty, ale nie na tasiemce. 
Więcej o: