Po raz pierwszy dali dziecku potrzymać młodszego brata. Nagrali reakcję chłopca

Pierwszy kontakt z młodszym rodzeństwem to wielkie przeżycie dla starszego brata lub siostry. Oto w domu pojawia się potencjalny kompan do zabawy. Pojawia się też ktoś, z kim trzeba "podzielić się rodzicami".

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Pojawienie się nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie dla wszystkich pozostałych. Także dla starszego dziecka. Do tej pory był jedynakiem i pozostawał w centrum uwagi swoich rodziców, teraz tą uwagą musi się podzielić z młodszym braciszkiem lub siostrzyczką.  

Pojawienie się w domu nowego dziecka to duże wydarzenie

Starszy brat lub starsza siostra to bardzo ważna rola. Trzeba się młodszym rodzeństwem opiekować, towarzyszyć mu na każdym kroku, wszystkiego uczyć. Większość dzieci z niecierpliwością czeka, aż rodzeństwo podrośnie na tyle, że możliwe będą wspólne zabawy. Przed rodzicami też trudne zadanie: muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i podzielić swój czas i uwagę między dwoje dzieci, starając się zaspokoić potrzeby każdego z nich. Nie zawsze jest to łatwe, ale trzeba robić co w naszej mocy, żeby starsze dziecko nie poczuło się wówczas zaniedbane, odtrącone. W takich przypadkach maluchy mogą stać się wrogo nastawione do dziecka, które "zabiera"  mu rodziców. 

Chłopiec wchodzi w rolę starszego brata

Na Facebooku, na koncie Tyla udostępniono nagranie, na którym rodzice uwiecznili moment, w którym starszy braciszek pierwszy raz dostaje do potrzymania młodszego. Chłopiec jest bardzo szczęśliwy i podekscytowany, został nawet ubrany w specjalny T-shirt doskonale pasujący do tej okazji (ma napis: "Brat"). Dziecko całuje niemowlaka w czoło, przytula go, na chwilę zabiera mu smoczek. 

Zobacz wideo Sen noworodka, czyli w jakiej pozycji ułożyć dziecko i dlaczego ascetyczne łóżeczko jest najbezpieczniejsze?

Chłopiec po raz pierwszy trzymał na rękach młodszego brata.Chłopiec po raz pierwszy trzymał na rękach młodszego brata. Facebook/Tyla/screen

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy użytkowników Facebooka:

Wspaniały moment
Tak powstają cenne wspomnienia
Urocza chwila
Zapamięta ten dzień na zawsze
Będzie wspaniałym starszym bratem
Są wspaniali

- pisali rozczuleni internauci. 

Więcej o: