Ma 12 dzieci, a najstarsze w wieku 11 lat. "Nie kupuje im niczego, oprócz produktów pierwszej potrzeby"

Courtney Roger ma 38 lat i 12 dzieci. Od lat nie kupuje im nic oprócz naprawdę niezbędnych produktów. Jak je określa - rzeczy pierwszej potrzeby. To jej zdaniem najlepsza wskazówka dotycząca oszczędzania.

Oszczędna mama

Mama z Nowego Meksyku w USA – Courtney Rogers – wychowuje wraz z mężem Chrisem 12 dzieci. Courtney i jej mąż pastor mieszkają na 12-hektarowej farmie ze swoimi dziećmi: 12-letnim Clintem, 11-letnim Clayem, 10-letnim Cade, 9-letnim Callie, 8-letnim Cashem, 7-letnim Coltem i Casem, 5-letnią Caleną i 4-letnim Caydie, trzyletnią Caralee, dwuletnią Caris i małą Cambrią. Duża rodzina dzieli również swoją posiadłość z ponad 200 zwierzętami gospodarskimi, w tym świniami, owcami i kurami.

To naprawdę wesoła gromadka. Możemy sobie tylko wyobrazić koszty utrzymania także dużej rodziny. Oszczędna kobieta znalazła sposób na cięcia w domowym budżecie. Przyznaje, że:

Nie kupuje im niczego, oprócz produktów pierwszej potrzeby
Mając tak dużą rodzinę, musisz być nieugięty, wprowadzać surowy zakaz wszelkich niepotrzebnych wydatków czy wyjść

- dodaje.

 

W rozmowie z NeedToKnow.Online przyznała, że przede wszystkim chciała w ten sposób "zamrozić" wydatki po okresie świątecznym. Spędzili trzy tygodnie u rodziny i na urlopie nad morzem. Dodatkowo hucznie obchodzili święta, każde dziecko dostało wymarzone prezenty. Teraz czas na zaciśnięcie pasa.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Rady od Courtney

Co kupuje, a czego nie kupuje oszczędna mama?

Nasz zakaz wydawania pieniędzy nie obejmuje jedzenia poza domem ani jedzenia na wynos. Zasadniczo kupujesz artykuły spożywcze, których nie masz w domu.
Nie ma wypożyczania filmów ani rejestracji w nowych usługach streamingowych

- tłumaczy.

 

Kobieta surowo zabroniła swojej rodzinie i sama także nie kupuje też odzieży. Rodzina nie wyjeżdża na wycieczki, nie kupuje zabawek czy dekoracji do domu.

Wyjątkiem są wszelkie sytuacje awaryjne, które mogą się pojawić

- dodaje.

Więcej o: