Nauczycielka rzuciła pracę w szkolę i została sprzedawczynią. "Teraz wszystko jest lepsze"

Do decyzji o porzuceniu pracy nakłonił ją kiepsko działający system edukacji, niskie zarobki i zły sposób traktowania. Zatrudniła się w sklepie jako sprzedawczyni i zapewnia, że nie żałuje swojej decyzji.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Niskie zarobki i kiepskie działanie systemu edukacji to powód frustracji nauczycieli nie tylko w Polsce. Maggie Perkins, która na TikToku funkcjonuje jako millenialmsfrizz długo zastanawiała się nad zmianą pracy, ale w końcu podjęła tę decyzję. "Teraz wszystko jest lepsze" - stwierdziła w jednym z nagrań udostępnionych na TikToku. 

Lekarze powinni ratować ją, nie dziecko.Rodząca kobieta: "Ratujcie mnie, a nie dziecko". Internauci się z nią zgadzają

Nauczycielka rzuciła pracę w szkole

Maggie jest aktywną użytkowniczką TikToka, na swoim koncie regularnie zamieszcza nagrania, w których z innymi internautami dzieli się swoimi przemyśleniami. Ostatnio szczególnie tymi, dotyczącymi zmiany pracy. Kobieta pod jednym z nagrań napisała: 

Kiedyś byłam nauczycielką, teraz pracuję w Costco [amerykańska sieć sklepów wielkopowierzchniowych - przyp. red.] To mój pierwszy rok bez przerwy zimowej i jak się czuję? Czuję się świetnie.

Rezygnując z pracy nauczycielki, Maggie była świadoma, że nie będzie mieć już długich letnich wakacji, ani przerwy zimowej. W swoich filmikach zapewnia, że nie żałuje. 

SzkołaSzkoła Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

"Dziś wieczorem, kiedy wyszłam z pracy, poczułam się szczęśliwa. Czułem się tak, ponieważ lubię swoją pracę, współpracowników i dobrze się tam czuję. Kiedy byłam nauczycielką, czułam się dobrze wychodząc z pracy, ponieważ ją opuszczałam" - stwierdziła kobieta w jednym z nagrań. 

Dodała: "Oczywiście, były rzeczy, które lubiłem w tej pracy, ale bycie nauczycielem to o wiele więcej niż nauczanie, a część tej pracy niszczyła mnie. Edukacja jako system jest środowiskiem niedoboru. Od zarobków, po sposobie traktowania nauczycieli."

chciała się podzielić z partnerem radosną nowiną, wszystko poszło nie takChciała podzielić się z partnerem radosną nowiną."Wszystko poszło nie tak"

Więcej o: