Modlitwa św. Józefa za dzieci. Jest naszym orędownikiem, gdy nasze pociechy schodzą na złą drogę

Gdzie szukać duchowego wparcia, gdy nasze dzieci schodzą na złą drogę? Pomocą jest modlitwa za dzieci do św. Józefa, który jest naszym orędownikiem w trudnych chwilach.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Jak wzmocnić się duchowo, gdy dzieci sprawiają problemy i schodzą na złą drogę, a wszystkie standardowe metody zostały już wyczerpane? Dla osób wierzących rozwiązaniem jest modlitwa do św. Józefa za dzieci. To przyniesie ulgę rodzicom czy dziadkom i pomoże dziecku znaleźć właściwą drogę w życiu.

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

Modlitwa do św. Józefa za dzieci. Jest naszym orędownikiem, gdy schodzą na złą drogę

Św. Józef jest patronem rodziny, dla Jezusa był ziemskim ojcem i opiekunem, więc w trudnych chwilach można go prosić o wsparcie dla naszych dzieci, gdy będą mieć kłopoty. Modlitwa za dzieci do św. Józefa brzmi następująco (za portalem WieliczkaKlemens.pl):

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, któremu Bóg powierzył troskę o Jezusa i Maryję. Tobie poświęcam i oddaję moje dziecko (dzieci): (tutaj można wymienić imię bądź imiona dzieci).Najlepszy mój Ojcze, św. Józefie, przyjmij moje dziecko (dzieci) za Twoje dziecko, wychowanka i ucznia. Prowadź je prostą drogą do Jezusa i Maryi i naucz je kochać Pana Jezusa i Jego Matkę, czystą i ofiarną miłością, dobrze się modlić i być posłusznym woli Bożej. Naucz je walczyć ze złymi skłonnościami, z pokusami ciała, świata i szatana oraz uwolnij moje dziecko od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Naucz je pracy nad kształtowaniem charakteru i umiejętności nabywania cnót. Piastunie Syna Bożego, czuwaj nad moim dzieckiem, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus i bądź troskliwym Opiekunem jego duszy.
Św. Józefie zawierzam Ci także cała moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Mama kanguruje dzieckoJak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Modlitwa do św. Józefa za dzieci. To wsparcie dla rodziny w trudnych chwilach

Do św. Józefa można zanosić prośby o wsparcie dla rodziny również poprzez poniższą modlitwę (za portalem Opoka.news):

Święty Józefie, Tobie Bóg powierzył opiekęnad swoim jednorodzonym Synempośród wielu niebezpieczeństw tego świata.Przychodzimy do Ciebiei prosimy, abyś objął szczególną ochroną dzieci,które Bóg nam powierzył.Przez chrzest świętystały się one dziećmi Bożymii członkami Kościoła Świętego.Oddajemy je dzisiaj Tobie,aby przez ten akt zawierzeniaznalazły w Tobie przybranego ojca.Strzeż ich,kieruj ich krokami w życiu,kształtuj ich sercawedług serc Jezusa i Maryi.Święty Józefie,który czułeś zmartwienie i niepokój rodzica,kiedy Dziecię Jezus zaginęło,chroń nasze drogie dzieci teraz i zawsze.
Stań się ich ojcem i doradcą.Dopomóż, aby i one, podobnie jak Jezus,wzrastały w latach, w mądrości i łasce u Boga i u ludzi.Zachowaj je przed zepsuciem tego światai daj nam tę łaskę, byśmy kiedyś zjednoczyli sięz nimi w niebie na zawsze.Amen.
Więcej o: