Dostała niższe alimenty, bo zbierała paragony. Sąd okazał się bezlitosny. "To nie jest dowód"

Paragony nie są dowodem, który mógłby zaważyć w kwestii ustalenia wysokości alimentów. Jedna z mam je zbierała, jednak decyzją sądu kwota, jaką ma otrzymywać na dziecko, jest znacznie niższa. Adwokat Agnieszka Kozłowska-Dudek tłumaczy w swoim filmie na Tik Toku, co należy zrobić, aby nie stracić pieniędzy.

Jedna z mam dostała niższe alimenty, bo zbierała paragony. Adwokat, która nagrywa filmiki na Tik Toku radzi, jak należy postępować, aby wyegzekwować odpowiednie środki. Okazuje się, że same potwierdzenia zakupów nie są dla sądu wystarczające. Należy do nich dołączyć coś jeszcze.

Zobacz wideo Kamil Szymczak o swojej pracy. "Dziewczyny w Stanach są bardzo otwarte"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prawnicza radzi, jak nie stracić pieniędzy

Prawniczka Agnieszka Kozłowska-Dudek oprócz tego, że reprezentuje swoich klientów i ich sprawy w sądzie, nagrywa również filmiki na Tik Toku i pokazuje na przykładach "z życia wziętych", jak wyglądają niektóre kwestie związane z prawem. Na tapet wzięła historię swojego klienta, którego żona zbierała paragony, jednak w ostatecznym rozrachunku otrzymała niższe alimenty. Dlaczego? Otóż jak tłumaczy pani adwokat, ta forma potwierdzenia płatności nie jest dla sądu wystarczającym dowodem na poniesione koszty.

W sprawach o alimenty nie wystarczy powiedzieć, ile wydajemy na dziecko. Musimy to udowodnić. Wielu z nas myśli, że paragon jest wystarczającym dowodem w sprawie, ale skąd pewność, czy my tego paragonu nie wzięliśmy od naszej koleżanki, czy też od osoby, która stała za nami w kolejce w sklepie. Dlatego najlepiej jest zbierać paragon z potwierdzeniem płatności kartą lub paragon z NIP-em, a najlepiej faktury imienne wskazujące na naszą osobę, lub nasze dziecko. Ewentualnie możemy posłużyć się dowodem zakupu internetowego, jeżeli kupowaliśmy coś na allegro. W sądach tak jest przyjęte, że zwykły paragon nie jest wystarczającym dowodem, ponieważ nie wskazuje na osobę, która nabywa

- zaznacza w nagraniu prawnik.

Czy można nakarmić dziecko podczas mszyCzy można podczas mszy dać 3-letniej córce jeść. Ksiądz odpowiedział

Pamiętajmy jednak, że każda sprawa jest inna. Jeśli chodzi o wysokość świadczeń alimentacyjnych, to głównie uwarunkowana jest tym, że dziecko, którego rodzice się rozwodzą, ma prawo do poziomu życia rodziców. Z drugiej strony, jeśli ktoś jest bezrobotny i nie posiada majątku, to te przesłanki nie stanowią podstawy do zwolnienia z płacenia alimentów na małoletnie dzieci. Każdorazowo decyzję podejmuje sąd. Co istotne, wysokość alimentów może podlegać zmianie. Potrzeby dziecka rosną także z jego wiekiem, ale po pewnym czasie może się również zmienić poziom życia osoby, która je płaci.

5-latek od trzech lat nie obcinał włosów. Chciał przekazać je potrzebującym5-latek od trzech lat nie obcinał włosów. Chciał przekazać je potrzebującym

Więcej o: