Robert Biedroń chce zakazu spowiedzi dzieci. "Obcej osobie mówisz, że paliłeś szluga?"

Robert Biedroń opublikował w sieci nagranie dotyczące spowiedzi dla dzieci, jednoznacznie zaznaczając, że powinna być dla nich zakazana. Polityk podkreślił, że może mieć "znamiona przemocy psychicznej". - Nie można zmuszać do tego ludzi! - uznał lider Nowej Lewicy.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "Ludzie nie przyjmują księdza". Rozmówczyni mówi, jak wygląda to u niej w bloku

Robert Biedroń chce zakazu spowiedzi dla dzieci, bo może mieć "znamiona przemocy psychicznej"

Robert Biedroń w najnowszym nagraniu na TikToku otwarcie skrytykował chodzenie do spowiedzi. Według polityka, żadne dziecko nie powinno chodzić do konfesjonału i wyznawać swoje grzechy.  n

Czy opowiadasz obcej osobie, na przykład sprzedawczyni w sklepie, o tym, że masz fantazje seksualne na temat kolegi lub koleżanki? Albo kierowcy autobusu - też obcej osobie, o tym, że zapaliłeś szluga? Nie! 

- oznajmił na TikToku współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń i zapytał, dlaczego podczas spowiedzi dzieci opowiadają o tym wszystkim obcemu księdzu.

Dlaczego ktoś cię do tego zmusza? Uważam, że spowiedź dzieci powinna być zakazana. Nie można zmuszać do tego ludzi!

- podsumował. Jeszcze niedawno w rozmowie z "Faktem" argumentował, że "pojawiają się zastrzeżenia ze strony psychologów dziecięcych, którzy ostrzegają, że spowiedź może mieć znamiona przemocy psychicznej". 

Ksiądz o dziecięcej spowiedzi: Pomaga dziecku poznawać swoją wartość

Niedawno w kwestii spowiedzi dzieci zabrał głos także popularny kapłan z TikToka - Sebastian Picur, który stwierdził, że spowiedź dla dziecka może być cennym doświadczeniem życiowym. Duchowny wyjaśnił, w jakich okolicznościach powinna się odbyć i jakie korzyści ze sobą niesie.

Psychologia podaje, że świadomość moralna dziecka w wieku 8-11 lat jest już w pewnym stopniu ukształtowana. Zatem dobrze przeżyta spowiedź w życzliwej atmosferze np. u ks. katechety pomaga dziecku poznawać swoją wartość przez możliwość wymazania win i wskazanie dobra, jakie jest w dziecku oraz jakie dzięki Bożej łasce może pięknie rozwijać

- zapewnił ksiądz. 

Ksiądz Sebastian ma wielkie poczucie humoru, które wykorzystuje na szkolnych lekcjach religii.Tak wyglądają lekcje religii w tej szkole. "Na takie zajęcia bym przyszła"

Więcej o: