Miała 11 lat, gdy nazywano ją "najpiękniejszą dziewczynką". Niewielu wiedziało, że przechodziła piekło

Gdy miała 11 lat, okrzyknięto ją "najpiękniejszą dziewczynką". Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że śliczna, dziecięca aktorka przechodzi przez prawdziwe piekło.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Christa Brooke Camille Shields, znana bardziej jako po prostu Brook Shields jest modelka i aktorką, która pierwsze kroki w show-biznesie postawiła już jako 11-miesięczne niemowlę - reklamowała wówczas pieluchy, mleko czy talk. Z biegiem czasu jej kariera się rozwijała, ale ona sama przechodziła wtedy piekło, o którym mało kto wiedział. 

 

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

Brooke Shields uważano za "najpiękniejszą dziewczynkę". Przechodziła przez piekło

Brook Shields trafiła do show-biznesu dzięki matce, Teri Shields. Swoją pierwszą rolę miała w "Po upadku". Jej sława zaczęła się od kontrowersyjnego filmu "Ślicznotka", gdzie przyszło jej zagrać nieletnią prostytutkę - sama miała wówczas 11 lat, a w filmie pojawiły się nagie sceny z jej udziałem. Prawdziwą popularność przyniósł jej drugi film, "Błękitna Laguna", w którym niemal cały czas była topless. Choć film bardzo spodobał się młodzieży, to nie krytykom - młodziutka aktorka dostała za niego Złotą Malinę dla najgorszej aktorki roku. Jednak najgorszym przeżyciem było wystąpienie w filmie "Niekończąca się miłość". Jak sama mówi (za portalem ofeminin.pl):

Zeffirelli ciągle łapał mnie za palec i wykręcał go tak, że miałam minę, chyba ekstazy. Robił mi krzywdę.
 

Rola dotyku w rozwoju dzieckaDotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Przeżywała koszmar jako dziecięca aktorka. Była uważana za "najpiękniejszą dziewczynkę"

Brooke Shields występowała w filmach i serialach od dziecka, jednak po kilku nieudanych rolach w kolejnych filmach, zdecydowała się na kilkuletnią przerwę w aktorstwie. Poszła na studia romanistyczne, po czym wróciła do grania w filmach i serialach, jednak otrzymywała niewielkie rólki. Dopiero występ w "A teraz Susan" w roli głównej postaci udowodnił jej talent komediowy i skierował jej karierę na nowe tory. 

 
 
Więcej o: