Poszli z dzieckiem do zoo. Gdy podeszło do wybiegu dla żyraf, przeżyli chwile grozy

Rodzice poszli z dzieckiem do zoo. Nie spodziewali się jednak, jaki może być finał karmienia żyraf. "To mogło skończyć się fatalnie" - komentują zaskoczeni internauci.

TikTok to aplikacja multimedialna umożliwiająca użytkownikom oglądanie, nagrywanie i wysyłanie znajomym krótkich filmików. Chociaż zasłynęła za sprawą nagrań układów tanecznych, obecnie można tam znaleźć o wiele więcej treści.

Poszli dzieckiem do ZOO i przeżyli chwilę grozy

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Joanna Opozda wyjaśnia zamieszanie dotyczące kawiarni: Nie zostałam wpuszczona

Na TikToku nie brakuje relacji z podróży i wydarzeń rodzinnych, zabawnych nagrań ze zwierzętami w roli głównej, poradników i tutoriali, materiałów z udziałem ekspertów (np. lekarzy, prawników, trenerów) oraz treści autorstwa rodziców, którzy chcą podzielić się z odbiorcami swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad dziećmi.

Na profilu na TikToku @nycvillagegirl opublikowano nagranie z rodzinnej wycieczki do zoo. Rodzice nie spodziewali się jednak, że karmienie zwierząt może prowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Gdy zatrzymali się przy wybiegu, mama podała dziecku liść, aby chłopiec nakarmił nim zwierzę. Ten nie zamierzał jednak puścić rośliny.

Żyrafa mocno trzymała liść i zaczęła unosić go wraz z dzieckiem. Gdy rodzice zobaczyli, że ich syn jest już metr nad ziemią, wpadli w panikę. Mama doskoczyła do chłopca i wraz z tatą mocno złapała go za nogi szarpiąc się ze zwierzęciem.

Pod artykułem pojawiła się masa komentarzy od internautów.

Instynkt mamy zadziałał błyskawicznie
Tu nie wystąpił naturalnych odruch chłopca, by puścić przedmiot, gdy pojawi się potencjalne niebezpieczeństwo
Mama zareagowała szybciej od taty, który był bliżej. Świetny refleks!
Ten liść był niesamowicie wytrzymały
To mogło skończyć się fatalnie
Jakim cudem ten liść zdołał utrzymać masę dziecka
Wiedziałem, że żyrafy są silne, ale nie spodziewałem się, że aż tak
Podobna sytuacja przydarzyła się mojej siostrze, która karmiła nosorożca. Spojrzał w górę i zahaczył rogiem jej koszulkę
Dajcie dzieciakowi spokój. Rodzice mają nauczkę
Szyja żyrafy jest bardzo silna

- pisali.

Więcej o: