Co każda córka powinna usłyszeć od taty. Trzy słowa są kluczowe, tylko nie czepiajcie się kolejności

Co każda córka powinna usłyszeć od swojego ojca? Szczególnie znaczenie mają trzy słowa. Jakie? Zobaczcie sami, co powinniście mówić pociechom.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Aga Rogala jest terapeutką rodzinną, która doradza, jak wychowywać dzieci i nastolatki, aby wyrosły na pewne siebie i swojej wartości osoby. W jednym z filmików dostępnych na Facebooku wyjaśniła, co córki powinny usłyszeć od ojców - szczególnie ważne są trzy słowa. 

Co córka powinna usłyszeć od ojca? Te trzy słowa są najważniejsze

Terapeutka Aga Rogala w jednym z filmików wyjaśniła, co córka powinna usłyszeć od ojca:

Córka musi usłyszeć od ojca, że jest piękna, fajna i mądra. 

Powinna się też dowiedzieć od niego, że warto dla niej "zabić smoka", bo ojciec jest dla dziewczynki pierwszym rycerzem. Natomiast "zabicie smoka" to poświęcenie swojego czasu, uwagi, a niekiedy rezygnacja z czegoś, np. z nałogów. Dlaczego to takie ważne? Bo w ten sposób ojciec może dać córce poczucie bezpieczeństwa i zbudować z nią silną więź. Dzięki temu dziewczynka ma szansę wyrosnąć na pewną siebie kobietę, która zna swoją wartość i nie musi szukać zainteresowania u byle jakich mężczyzn. 

To córka powinna usłyszeć od ojca. Nagranie stało się wiralem

Filmik Agi Rogali bardzo spodobał się internautom - do tej pory nagranie zebrało ponad 32 tysiące polubień i prawie sześćset komentarzy. Internauci chwalą podejście do wychowania dzieci terapeutki Rogali:

[...] Za mało chwalimy własne dzieci, za dużo krytykujemy, myśląc, że hartujemy je na ciężkie czasy. Miłość, akceptacja i nasza uwaga to jest najlepsze, w co możemy je wyposażyć na życie.
Tak... Każdy ojciec powinien być przykładem dla swojego dziecka.
Czy córka,  czy syn, trzeba mówić, że są mądre, że są kochane  i są piękne, przytulić, uważam, że tak trzeba. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA