Lekarze powiedzieli jej, że noworodek będzie ważył cztery kilo. Pomylili się o ponad kilogram. "Był sensacją na oddziale"

Jedna z mam ujawniła, że jej dziecko miało się urodzić o wadze niespełna 4 kg. Jednak rzeczywistość nieco ją zaskoczyła. Urodziła malucha ważącego ponad kilogram więcej od zakładanej masy - zarówno on, jak i jego mama stali się sensacją na oddziale.

Mama, która nagrywa filmy na Tik Toku, zdradziła, że lekarze nieco pomylili się donośnie wagi jej dziecka. Chłopiec miał ważyć niespełna 4 kg, jednak po urodzeniu dziecka, okazało się, że ma on pond kilogram więcej. Stał się sensacją na oddziale położniczym.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pomyłka lekarzy i poród siłami natury. "To było wyzwanie"

Ruby Mcadam, to mama, która dzieli się w mediach społecznościowych fragmentami swojego matczynego życia. Ostatnio postanowiła opowiedzieć historię swojej ciąży i porodu. Otóż według wszelkich dostępnych pomiarów, jej dziecko było dość spore, jednak mieściło się w granicach normy. Na zdjęciu z ostatniego badania, które opublikowała na filmie, jest informacja, że chłopiec waży w okolicy 4 kg.  

Jednak kiedy maluch przyszedł na świat, jego waga znacznie odbiegała od tej oszacowanej przez ginekologa. Dziecko było duże jak na noworodka i miało ponad 5 kg. Jak sama kobieta wspomina na nagraniu "był on sensacją na oddziale".

Filmik Ruby zyskał ponad 491 tysięcy wyświetleń. Widzowie byli zszokowani, gdy poznali wagę chłopczyka.

Urodzić naturalnie takiego chłopca - to było wyzwanie
O nie, to musiało mega boleć
I że ty go sama tak wypchnęłaś z siebie? O matko, chyba współczuje
Ale trafił ci się bobas

- napisali użytkownicy Tik Toka, którzy skomentowali ten film.

Jak pokazują badania, większość urodzonych o czasie noworodków waży w granicach ok. 2800-3800 g. Zdarzają się jednak również naprawdę duże maluchy, których masa urodzeniowa wynosi 4 kg i nawet więcej. Masa ciała noworodka zależy od wielu czynników, przebiegu ciąży i występowania ewentualnych dolegliwości ciążowych, np. wymiotów. Ważne jest to, aby przyszła mama była pod ciągłą opieką lekarzy, nie tylko ginekologa, ale czasem niezbędna jest wizyta także u diabetologa, czy dietetyka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA