Kiedy wypada 100 dni do matury 2023? Zaraz minie termin, po którym już trudno będzie się przygotować

Ile zostało do matury 2023? Wszyscy tegoroczni maturzyści, zadają sobie to pytanie, odliczając pozostały czas do jednego z ważniejszych egzaminów w ich życiu. Okazuje się, że owe "100 dni" mija właśnie dziś. Zatem lepiej już teraz zakasać rękawy i rozpocząć powtórki z przedmiotów egzaminacyjnych.

Ile zostało do matury 2023? Co prawda majowe egzaminy to dla wielu uczniów bardzo odległe terminy, to jednak warto poważnie pomyśleć nie tylko o balach studniówkowych, czy feriach zimowych. Do egzaminu dojrzałości pozostało równo 100 dni. Oznacza to, że za 9 tygodni maturzyści w całym kraju zasiądą do pierwszego poważnego egzaminu w swoim życiu. Na powtórkę zostało naprawdę niewiele czasu.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski - przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ile zostało do matury 2023?

Ile zostało do matury 2023? Okazuje się, że naprawdę niewiele czasu, bo odejmując święta, weekendy i inne wolne dni, tegoroczni maturzyści w szkolnych murach spędzą już niewiele czasu. To też lampka ostrzegawcza dla nich, aby powtórek nie odkładać na potem, bo im bliżej ważnej daty, tym więcej stresu. Lepiej przygotować się już teraz, powoli, ponieważ do pierwszego egzaminu z języka polskiego pozostało równo 100 dni. Maturzyści swój maraton maturalny rozpoczną zaraz po majówce, czyli w czwartek, 4 maja 2023 roku.

Jej dzieci nie wiedzą, że chorujeMama postanowiła ukrywać przed dziećmi, że ma raka. Nawet golenie głowy zamieniła w zabawę

Ważną informacją dla wszystkich maturzystów, jest to, że w tym roku maraton egzaminacyjny będzie trwać 19 dni. Zacznie się 4 maja 2023 roku, a ostatni egzamin zaplanowany jest na 23 maja 2023 roku. Niektórych ucieszy także to, że matura pisemna w tym roku zostanie wydłużona ze 170 minut do 240 minut w przypadku egzaminu na poziomie podstawowym i do 210 minut w przypadku rozszerzenia.

Minimalny próg zaliczenia egzaminu to 30 procent i przygotowania do napisania egzaminu trwają przez całą szkołę średnią, jednak w praktyce uczniowie zaczynają powtórkę po studniówkach, czyli na średnio 100 dni do matury. Zatem, aby nie było stresu w maju, lepiej już teraz zaplanować powtórkę materiału oraz uczyć się na bieżąco wszystkich nowych rzeczy. Dobrą praktyką jest wykonywanie zadań z arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Systematyczność, pracowitość i skrupulatność na pewno zaowocuje na maturalnym egzaminie.

Życzymy powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystom, mocno trzymamy za nich kciuki, przypominając, że tegoroczna matura 2023 dokładnie za sto dni. 

Wycinanki 4-latkiTatę zaskoczyła kreatywność córki. Oto co wycięła nożyczkami (to nie to, co myślicie!)

Więcej o: