Stopa płodu utknęła między żebrami matkami. Lekarze bagatelizowali jej skargi na jeden objaw

Pewna mama opowiadała lekarzom o swoich dolegliwościach ciążowych i ogromnym bólu, który odczuwała, kiedy jej dziecko się ruszało. Jednak nikt nie brał tego na poważnie, twierdząc, że dziecko, które rośnie, może nieco bardziej się ruszać. Po porodzie okazało się jednak, że to ni były zwykłe kopnięcia dziecka, a próba wydostania się małej nóżki spod żeber matki.

Kiedy Bethany Love zwróciła się do lekarzy z prośbą o pomoc, nikt jej bólu nie potraktował poważnie. Ciąża rozwijała się prawidłowo, więc według specjalistów nie było konieczności interwencji. Kobieta jednak nie przestała się skarżyć na ogromny ból brzucha. Co się okazało? Nóżka jej dziecka utknęła między żebrami, stąd przeraźliwy ból, który odczuwała, kiedy dziecko poruszało się w jej brzuchu.

Zobacz wideo Jak wygląda kolęda w 2023 roku? "Ludzie nie przyjmują księdza"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lekarze bagatelizowali skargi. Mówili, że to normlane

O tym, że Bethany odczuwa ogromny ból przy każdym ruchu dziecka, lekarze wiedzieli od dawna. Kobieta skarżyła się na to, jednak lekarze bagatelizowali jej dolegliwości, twierdząc, że dziecko, które rośnie i się rusza, powoduje pewien dyskomfort. Nie wiedzieli jednak jednego. Otóż mała nóżka płodu zaklinowała się między żebrami matki. Próbując wydostać się z pułapki, swoimi ruchami powodowała ogromny ból brzucha i żeber u przyszłej mamy. Jednak o tym fakcie dowiedzieli się lekarze dopiero po porodzie, kiedy urodzona dziewczynka miała nienaturalnie wygiętą nóżkę.

Kobieta postanowiła przestrzec inne kobiety i nagrać o tym krótki filmik. Nagranie wrzuciła na Tik Toka, pokazując tym samym małą dziewczynkę i jej wygiętą stópkę. Historia opowiedziana przez Bethany przeraziła wiele ciężarnych, które zupełnie inaczej podchodzą teraz do wszystkich dolegliwości, które je spotkały. Okazuje się, że ta wyjątkowa historia nie jest jednak jedyna. Wiele kobiet, które przeszły przez to samo, co Beth, napisały jej w komentarzu, że odczuwały dokładnie ten sam ból, a ich lekarze bagatelizowali skargi.

To samo spotkało mnie, gdy byłam w ciąży z moją córką. Jej stopa była podobnie wygięta, tylko że w drugą stronę
Ja czułam to samo, ale nikt nie brał tego na poważnie. Mówili mi, że tak musi być
Kiedy byłam w drugiej ciąży, zaczęłam odczuwać straszny ból w żebrach, miałam wrażenie, że coś tam jest. Rodziłam przez cięcie cesarskie, a lekarze musieli użyć kleszczy, ponieważ moje dziecko utknęło pod jednym z moich żeber

- napisali użytkownicy Tik Toka pod jej filmem.

Na szczęście stopa dziecka kobiety, która była wygięta w nienaturalny sposób, dzięki rehabilitacjom i odpowiednim masażom, wróciła do normy i teraz jest już wszystko w porządku, a sama Beth już nie odczuwa tego przeszywającego ciało bólu.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.