Dziewczynka straciła wszystkie kończyny. Sąd przyznał jej ogromne odszkodowanie za błąd lekarzy

Dziewczynka, która straciła wszystkie kończyny przez błędną diagnozę lekarzy, dostanie ogromne odszkodowanie. Jest oficjalny wyrok sądu.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Dziewczynka w wieku szkolnym została błędnie zdiagnozowana - lekarze z brytyjskiego szpitala Frimley Park w hrabstwie Surrey nie rozpoznali objawów poważnej choroby, co poskutkowało amputacją wszystkich czterech kończyn dziecka. W konsekwencji rodzice pozwali szpital, a brytyjski sąd przyznał dziewczynce ogromne odszkodowanie. 

Dziewczynka została źle zdiagnozowana. Dostanie ogromne odszkodowanie za amputację kończyn

Rodzice źle zdiagnozowanego dziecka pozwali szpital o niewłaściwe leczenie, a efekcie amputację wszystkich kończyn. Podczas procesu lekarze przyznali się do winy, a brytyjski sąd przyznał poszkodowanej dziewczynce odszkodowanie w wysokości 39 milionów funtów. Część tej kwoty od razu trafi do dziecka i jej rodziców w postaci tzw. ryczałtu, a reszta będzie wypłacana do końca życia dziewczynki w formie rocznych płatności.

Lekarze źle leczyli dziewczynkę, która straciła wszystkie kończyny. Przyznano jej odszkodowanie

Dziewczynka trafiła do szpitala z objawami wyraźnie wskazującymi na zapalenie opon mózgowych i posocznicę (sepsę):

  • wysoką gorączką, 
  • przyspieszonym biciem serca,
  • bólem nóg,
  • sennością,
  • wymiotami. 

Jednak zamiast wdrożenia antybiotykoterapii, dziecku przepisano paracetamol, po czym wypisano ze szpitala. Dziecko niedługo potem wróciło do placówki z jeszcze wyższą temperaturą i wysypką, ale już było za późno - aby uratować życie dziecka, konieczna była amputacja nóg powyżej kolan i rąk powyżej łokci. Potrzebny był też między innymi przeszczep skóry. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA