Urodziła duże dziecko. Jak duże? "Pieluchy potrzebne są dla 9-miesięcznego niemowlaka, a ubranka dla roczniaka"

27-latka Cleidiane urodziła naprawdę duże dziecko. Chłopiec, który przyszedł na świat poprzez cesarskiej cięcie, ważył po urodzeniu siedem kilogramów. Choć maluch został przez media okrzyknięty "dzieckiem-gigantem", wcale nie jest najcięższym noworodkiem, o jakim słyszano.

"Dziecko-gigant" w brazylijskimi szpitalu

W szpitalu w Parintins przyszedł na świat chłopiec  Angerson. Urodził się dokładnie 18 stycznia 2023 roku o godzinie 11:27. Lekarze, pielęgniarki i sama mama byli bardzo zdziwieni, gdy zobaczyli dziecko. Noworodek tuż po porodzie mierzył 59 centymetrów i ważył ponad siedem kilogramów (7,328 kg). To szóste dziecko 27-letniej Cleidiane Santos dos Santos, która pochodzi z miejscowości Parintins.

Chłopiec urodził się w terminie, w 40. tygodniu. Czuje się dobrze, jest zdrowy. Mama malca również jest już w dobrej formie.

Zbiórka na ubranka

Nikt nie był przygotowany na narodziny tak dużego dziecka. Gdy kobieta trafiła do szpitala dzień wcześniej, badanie USG wskazywało, że noworodek może ważyć do sześciu kilogramów. Podczas badań w trakcie ciąży lekarze szacowali wagę około czterech kilogramów. Spodziewano się więc dużego dziecka, ale nie aż tak! Dla porównania: u zdrowych, donoszonych noworodków, urodzonych między 38. a 42. tygodniem ciąży masa ciała wynosi między 2500 – 4000 g.

Myślałam, że będzie ważył cztery kilogramy, ale okazało się, że siedem. Chciałbym podziękować zespołowi ze szpitala Padre Colombo, który dawał mi siłę i bardzo dobrze mnie traktował, odkąd tu przybyłam. Gdyby nie ich wsparcie, to nie wiem, co by się stało.

- powiedziała Cleidiane.

Zobacz wideo Sen noworodka, czyli w jakiej pozycji ułożyć dziecko i dlaczego ascetyczne łóżeczko jest najbezpieczniejsze?

Wszystkie ubranka, które przygotowała mama są oczywiście za małe na Angersona. Lekarze rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na ubranka dla dziecka.

Pieluchy potrzebne są dla 9-miesięcznego niemowlaka, a ubranka dla roczniaka

- czytamy w brazylijskich mediach.

Dziękuję każdemu pracownikowi szpitala

- powiedziała Cleidiane.

Co ciekawe, choć Angerson jest prawdopodobnie największym dzieckiem urodzonym w Amazonii, nie jest najcięższym dzieckiem, o jakim słyszano. Rekord należy wciąż do syna Włoszki Carmeliny Fedele, który urodził się ważąc 10,2 kilogramy.

 
Więcej o: