"Straciłam dwie córki. Zamiast sukieneczek, musiałam kupować trumienki"

Ksiądz Sebastian Picur jest aktywnym użytkownikiem TikToka i chętnie odpowiada na pytania internautów, rozwiewając wątpliwości dotyczące wiary oraz Kościoła. Ostatnio poruszył temat poronienia. Według obecnych wierzeń Kościoła, dzieci poczęte i bez chrztu, mogą pójść do nieba. Takie tłumaczenie duchownego nie wystarczyło. - Ale brednie! - napisała pod nagraniem matka, która również straciła dziecko.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ksiądz Sebastian Picur to popularny ksiądz, który regularnie zamieszcza na swoim koncie nagrania poświęcone Bogu, wierze, Kościołowi i samej ewangelizacji. Niekiedy porusza także trudne i kontrowersyjne tematy. Nie boi się głośno mówić m.in. in vitro, Halloween, aborcji czy zasadności spowiedzi dzieci. Jego odpowiedzi są jednoznaczne, wyczerpujące, a jednocześnie nikogo w nich nie osądza, jest pełen zrozumienia, łagodności i empatii. Duchowny zapewnia, że to, co robi, to współczesna metoda ewangelizacji i docierania w przystępny sposób do młodych. Tym razem duchowny odpowiedział matce, która straciła dziecko. 

Zobacz wideo Jakie objawy w ciąży mogą niepokoić? Kiedy udać się do lekarza? "To newralgiczny moment"

Ksiądz tłumaczy kobietom po stracie dziecka jak żyć z traumą. W komentarzach zawrzało

Kościół od początku swego istnienia stoi na straży wartości i godności ludzkiego życia. Wyrazem tego jest szacunek do człowieka od momentu poczęcia. W Kodeksie Prawa Kanonicznego w kanonie 871 możemy przeczytać: "płody poronione, jeśli żyją, należy, jeśli to możliwe, chrzcić". To dla wierzących rodziców daje pewną otuchę i możliwość godnego przeżycia żałoby, jednak nie koi bólu po traumatycznym przeżyciu. 

Ksiądz Sebastian Picur kilka tygodni temu postanowił podjąć bardzo trudny temat straty dzieci poczętych. Swoje nagranie rozpoczął od zacytowania wypowiedzi jednej z internautek, która doświadczyła bolesnych wydarzeń.

Ja straciłam dwie ciąże i nikt mi nie wmówi, że Bóg wie co robi. To są jakieś brednie

- napisała kobieta, na co duchowny w archiwalnym filmiku odpowiedział jej: 

Szczerze współczuję Pani i wszystkim, którzy doświadczyli takiej tragedii. Dzięki Jezusowi mamy nadzieję ponownego spotkania w Niebie.

Ksiądz nie ma nic przeciwko takim zabawom, o ile nie mają na celu ośmieszenia liturgii.Dzieci odprawiają msze w grze komputerowej. Ksiądz: "Goście ogarniają liturgię"

"Straciłam dwie córki. Zamiast sukieneczek, musiałam kupować trumienki"

Tłumaczenie księdza mocno wstrząsnęły, wydały się bardzo kontrowersyjne i nie na miejscu. Wielu rodziców pod nagraniem zaznaczyło, że podejście Kościoła do kwestii poronienia, jest niezwykle krzywdzące. Niektóre matki podzieliły się własnymi doświadczeniami: 

Ale brednie! Straciłam dwie córki. Zamiast sukieneczek, musiałam kupować trumienki i to ma mnie pocieszyć?
Kiedy ja straciłam dziecko i poszłam zapytać się księdza co stanie się z moim dzieckiem, to odpowiedział mi, że nie pójdzie do nieba, bo było nieochrzczone.
To się ksiądz popisał. Przykre. Ja też przez to przechodziłam, znam ten ból, też miałam żal do Boga, ale ktoś mądry mi to odpowiednio wytłumaczył

- czytamy w komentarzach. 

Czy można zostać chrzestnym, gdy ma się dzieci bez ślubu? Ksiądz odpowiadaCzy można zostać chrzestnym, gdy ma się dzieci bez ślubu? Ksiądz odpowiada

Więcej o: