Koniec 500 plus? Za 8 dni ważny termin, żeby zabezpieczyć wypłaty aż do czerwca 2023

Koniec 500 plus? Dla beneficjentów tego programu zbliża się ważny termin, którego lepiej nie przegapić. Otóż z końcem maja kończy się obecny okres rozliczeniowy programu, toteż aby zachować ciągłość wypłat, należy złożyć wniosek o wypłatę świadczenia na nowy okres. Przedstawiamy szczegóły.

Koniec 500 plus? Okazuje się, że jeśli rodzice spóźnią się z wysłaniem wniosku o wypłatę – na pieniądze mogą poczekać naprawdę długo. Za 8 dni ZUS rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wypłatę pieniędzy, toteż aby ustrzec się przed utratą części środków, lepiej już teraz odnotować to w kalendarzu i spać spokojnie.

Zobacz wideo Brejza: Trzeba obronić 500 plus

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec 500 plus? Spóźnialscy mogą poczekać na pieniądze

Koniec 500 plus? Obecnie trwający okres rozliczeniowy tego programu mija z końcem maja. Oznacza to, że jeśli do tego czasu do ZUS nie trafi poprawnie wypełniony wniosek, w czerwcu wiele rodzin może nie otrzymać należnych pieniędzy. Urząd przypomina, że aby zachować ciągłość wypłat – należy dopełnić wszelkich niezbędnych formalności i złożyć wymagane dokumenty. Terminy przyjmowania wniosków ruszają z początkiem lutego. Pierwsze wypłaty ruszą w czerwcu.

Harmonogram przedstawia się następująco:

  • złożenie wniosku od 1 lutego do 30 kwietnia 2023 r. - ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie - do 30 czerwca 2023 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 31 maja 2023 r. - ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec - do 31 lipca 2023 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 30 czerwca 2023 r. -  ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec - do 31 sierpnia 2023 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 31 lipca 2023 r. - ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem jedynie od lipca - do 30 września 2023 r.,
  • złożenie wniosku od 1 do 31 sierpnia 2023 r. - ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie, z wyrównaniem jedynie od sierpnia  - do 31 października 2023 r.

Oznacza to, że rodzice, którzy złożą wniosek po 1 maja i nie otrzymają pieniędzy w czerwcu - świadczenie z wyrównaniem trafi do nich do końca lipca.

imię dla dziewczynki (zdjęcie ilustracyjne)To imię wywołało skandal na królewskim dworze. W Polsce mamy podobne

Złożenie wniosku o wypłatę 500 plus - tylko przez internet

Trzeba pamiętać, że obecnie wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną:

  • przez portal PUE ZUS,
  • przez serwis Emp@tia,
  • poprzez bankowość elektroniczną,
  • w aplikacji mZUS.

W tym roku jednak ZUS uruchomił czwarty kanał. Jest nim specjalna aplikacja urzędu „mZus". Można ją pobrać na swój telefon ją pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.

Wycinanki 4-latkiTatę zaskoczyła kreatywność córki. Oto co wycięła nożyczkami (to nie to, co myślicie!)

Więcej o: