Żywiołowa dziewczynka zaskoczyła księdza podczas chrztu. Tego się nie spodziewał

Nagrywali chrzciny małej dziewczynki. W pewnym momencie bardzo zainteresowała się rękawem księdza. To, co zrobiła potem, zaskoczyło kapłana. "Dosłownie ugryzła błogosławieństwo" - piszą internauci

Chrzest Święty jest najważniejszym sakramentem wszystkich chrześcijan. Wielu rodziców decyduje się, aby ochrzcić swoje dzieci w wieku niemowlęcym, a na pamiątkę nagrywają cały proces. Przyjmujący chrzest powinien mieć rodziców chrzestnych, a ci muszą spełnić określone warunki. Ich zdaniem jest pomóc w wychowaniu dziecka w wierze katolickiej. Muszą być wierzący, mieć skończone 16 lat i powinni przystąpić do sakramentów chrztu, komunii oraz bierzmowania.

Żywiołowa dziewczynka zaskoczyła księdza podczas chrztu

Więcej artykułów o tematyce parentingowej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

Dzieci przeróżnie zachowują się podczas sakramentu. Zdarza się, że go przesypiają, albo wręcz przeciwnie, płaczą będąc w kościele. Na profilu na TikToku @ada.miriii opublikowano jednak nagranie z udziałem małej, żywiołowej dziewczynki. Jej zachowanie podczas chrztu zaskoczyło rodziców i księdza.

Na nagraniu widać rodziców, chrzestnych oraz kapłana. Mama trzymała córkę ubraną w jasną tiulową sukienkę, podczas, gdy ksiądz ją błogosławił. Nie spodziewali się jednak takiej reakcji ze strony dziecka. Dziewczynka wcale nie bała się nowej sytuacji. Przeciwnie, wydawała się ciekawska i zainteresowana tym, co działo się wokół. Gdy ksiądz wyciągnął dłoń, aby ją pobłogosławić, wyciągnęła ku nie mu małe rączki, próbując chwycić go za rękaw. W momencie, w którym położył rękę na jej główce, dziewczynka szybko ją złapała i zbliżyła do siebie. Wypluła smoczek, a następnie włożyła jego ręce do buzi.

Niespodziewany gest zaskoczył wszystkich. Na nagraniu widać moment, w którym rodzice, chrzestni, a nawet ksiądz uśmiechnęli się, nie kryjąc rozbawienia. W końcu zareagował jednak tata, który odsunął nieco swoją pociechę.

Pod filmikiem pojawiła się masa komentarzy od rozbawionych internautów.

Jest taka urocza
Dzieci są takie niewinne
Dosłownie ugryzła błogosławieństwo
Słodkie dziecko i urocza reakcja taty

- pisali.

Więcej o: