Małe dziecko szło w stronę stromych schodów. Kamera uchwyciła, jak na pomoc ruszył mu kot

Kamera zarejestrowała niebezpieczny incydent, który miał miejsce w salonie. Dziecko ruszyło w stronę stromych schodów, gdy nagle do akcji wskoczył kot. "A ludzie mówią, że koty nie są obrońcami" - piszą internauci.

TikTok to aplikacja multimedialna służąca do nagrywania, publikowania i oglądania krótkich filmików. Chociaż wielu osobom kojarzy się głównie z układami tanecznymi autorstwa nastolatków, można tam znaleźć o wiele więcej treści.

Małe dziecko szło w stronę stromych schodów, gdy nagle drogę zagrodził mu kot

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Joanny Opozdy nie wpuszczono z synem do kawiarni. Teraz się tłumaczy

Obecnie na TikToku nie brakuje zabawnych skeczy i scenek rodzajowych, relacji z podróży i wydarzeń rodzinnych, materiałów z udziałem ekspertów (np. trenerów, prawników, lekarzy), przeróżnych poradników i tutoriali oraz materiałów autorstwa rodziców, którzy chcą podzielić się ze swoimi odbiorcami doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci.

Nie lega wątpliwość, że rodzicielstw niesie ze sobą wiele wyzwań, a rodzice muszą dokładać wszelkich starach, by zapewnić pociechom odpowiednią opiekę. Na TikToku opublikowane nagranie z monitoringu, które pokazało, co robiło małe dziecko, gdy zostało samo w pokoju. Było o włosy od tragedii.

Kamera zarejestrowała malca raczkującego na podłodze w czerwonych śpioszkach. Dokładnie przyglądał mu się siedzący na kanapie kot. W pewnym momencie uwagę dziecka przykuły strome schody. Gdy się do nich zbliżył, wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Kot błyskawicznie rzucił się w kierunku malca i zagrodził mu drogę do chodów, tym samym chroniąc dziecko przed upadkiem. Wskoczył mu na plecy i robił wszystko, aby się odsunęło.

Kot ochronił dziecko przed upadkiem ze schodów

- opisano nagranie.

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy od internautów, którzy byli pod wrażeniem postawy mruczka.

A ludzie mówią, że koty nie są obrońcami
Potrzebuję tego kota
Teraz temu kotu należy się odpowiednia opieka
A mój byłby zbyt leniwy i po prostu obserwowałby dziecko

- pisali.

Więcej o: