Mówią o nich "migdałowe matki". Podążając za tym nowym trendem mogą nieświadomie krzywdzić dzieci

"Migdałowe matki" teoretycznie chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, ale w praktyce mogą je bardzo krzywdzić. Wszystko przez jeden nowy trend w mediach społecznościowych.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Każda matka chce jak najlepiej dla swoich dzieci, jednak ten sposób wychowywania może się naprawdę źle skończyć. "Migdałowe matki" istnieją od lat 80 i 90 ubiegłego wieku, ale dopiero niedawno zyskały ogromną popularność między innymi na TikToku. Co je charakteryzuje? Zwróćcie uwagę na te cechy i zachowania.

"Migdałowe matki" mogą krzywdzić dzieci. Trend wziął się z serialu

Moda na "migdałowe matki" jest związana z filmikami ze starego, amerykańskiego reality show "The Real Housewives of Beverly Hills". W szczególności popularność zyskały fragmenty, na których matka Yolanda Hadid krytykuje dietę swojej córki, modelki Gigi. Na stwierdzenie dziewczyny, że jest jej słabo i zjadła tylko pół migdała, matka radzi jej zjeść dwa migdały i bardzo dobrze je przeżuć. W innym nagraniu pozwala jej tylko ugryźć tortu urodzinowego, bo w Paryżu czy Mediolanie wolą chude dziewczyny. Takie rygorystyczne podejście do diety wykazywało (i wciąż wykazuje) wiele matek. To niestety nie jest nic dobrego - mnóstwo nastolatek i młodych kobiet ma przez to poważne problemy zdrowotne.

"Migdałowe matki" są bardzo popularne. Jednak to niebezpieczny trend

Restrykcyjne diety i nieustanne kontrolowanie wagi przez "migdałowe matki" może prowadzić do poważnych konsekwencji - nastolatki i młode kobiety mogą cierpieć przez to na zaburzenia odżywiania, takie jak:

  • anoreksja,
  • bulimia,
  • ortoreksja,
  • jadłowstręt psychiczny atypowy,
  • atypowa żarłoczność psychiczna.

Dlatego moda na "migdałowe matki" jest niebezpieczna i trzeba zwracać uwagę na to, jak traktujemy kwestię odżywiania i wyglądu, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Należy uczyć je akceptowania siebie i dbania o zdrowie w bezpieczny sposób, a nie za pomocą rygorystycznych i wyniszczających organizm diet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.