Wybrała imię dla dziecka, ale ludzie mówią jej, że jest zbyt wyrafinowane. "Złośliwa i zepsuta"

Kilkoro internautów od razu miało skojarzenie z konkretną postacią literacką, która nie była miłą osobą. Inni stwierdzili, że pisownia jest zbyt trudna i ludzie będą popełniać błędy. Proponowali skróconą wersję.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Niektórzy rodzice, wybierając imię dla swojej pociechy stawiają przede wszystkim na oryginalność. Nie podobają im się popularne, pospolite lub aktualnie modne imiona. Dla swojego dziecka poszukują czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jedni czerpią inspirację z literatury, inni ulubionych filmów, jeszcze inni wybierają starodawne, intrygująco brzmiące imiona. 

Jakich imion nie wybierać?

Jeśli rodzice zdecydują się na bardzo oryginalne imię dla swojej pociechy, muszą się liczyć, z tym że urzędnik w Urzędzie Stanu Cywilnego nie zgodzi się go zarejestrować. Zgodnie z przepisami, wybrane imię nie może być obraźliwe, ani prześmiewcze, zgodnie z zaleceniami Rady Języka Polskiego powinno wskazywać na płeć dziecka. Lepiej unikać imion pochodzących od wyrazów pospolitych. Mama i tata powinni także mieć na względzie dobro dziecka i pomyśleć o tym, że w przyszłości ludzie mogą mieć problem z poprawną pisownią lub wymową danego imienia. A złośliwi rówieśnicy mogą je celowo przekręcać.

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

Kobieta wybrała wymyślne imię dla córki

Jedna z użytkowniczek popularnego serwisu dla rodziców Mumsnet spodziewa się córki i wybrała dla niej bardzo oryginalne imię. Postanowiła podzielić się swoim pomysłem z internautami i poprosić ich o opinię

Proszę o przemyślenia na temat imienia Gwendolen. Zdrobniale prawdopodobnie: Gwen.

- napisała. Pod jej postem pojawiło się wiele komentarzy. Użytkownicy serwisu pisali, że to wymyślne i wyrafinowane imię o skomplikowanej pisowni. Kilka osób miało konkretne skojarzenie: 

Nie jestem fanem. Przywodzi mi to na myśl Gwendoline Mary Lacey z serii książek Malory Towers, która była złośliwa i zepsuta
Gwendoline Mary Lacey też była moją pierwszą myślą – jako dziecko byłam wielką fanką książek, ale ona nie była zbyt miłą postacią.

Kilka osób stwierdziło, że mama i tak będzie zapewne nazywała córkę Gwen, po co więc ma mieć w dokumentach tak skomplikowane imię.

Więcej o: