Dodatkowe 500 plus na ferie zimowe. Wielu rodziców o tym zapomniało. Aby dostać pieniądze, trzeba się pospieszyć

Dodatkowe 500 plus do wykorzystania w czasie ferii zimowych? Wielu rodziców zapomniało, że ma do wykorzystania pulę środków przyznanych na każde dziecko w rocznie, które urodziło się do końca 2022 roku. Chodzi oczywiście o Bon Turystyczny. Jednak, aby dostać pieniądze, trzeba się pospieszyć.

Dodatkowe 500 plus na ferie zimowe, czyli ostatni dzwonek na wykorzystanie środków z Bonu Turystycznego. Rodzice, którzy jeszcze go nie aktywowali, powinni się pospieszyć. W przeciwnym razie środki przepadną. Nie ma też możliwości wypłaty bonu w formie pieniędzy. Można nim zapłacić za hotel, półkolonie zimowe, bądź inne atrakcje dla dzieci.

Zobacz wideo Wanda Chotomska marzyła o synu, a urodziła córkę, którą oddała na wychowanie teściowej

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowe 500 plus na ferie zimowe. Trzeba się jednak spieszyć

Dodatkowe 500 plus na ferie zimowe w ramach Bonu Turystycznego, to ogromna szansa na zminimalizowanie kosztów związanych z zimowym wyjazdem dzieci. Rodzice pociech, którzy jeszcze do tej pory nie wykorzystali bonu, powinni się spieszyć, aby jak najszybciej go aktywować i pobrać. Bon traci ważność z końcem marca 2023 roku, a jak się okazuje, jeszcze prawie 700 tys. bonów jest niezrealizowanych. To ostatnia szansa na zapłatę za nocleg, kolonie, czy półkolonie zimowe dla dzieci, których organizatorzy przyjmują płatność bonem.

Zatem jak aktywować przyznany Bon Turystyczny? Należy przede wszystkim zalogować się do swojego konta na platformie PUE ZUS i potwierdzić poprawność danych, by kod został aktywowany. Na podany numer telefonu przyjdzie 16-cyfrowy kod, który należy podać przy rezerwacji pobytu lub zakwaterowania w hotelu, pensjonacie, czy ośrodku narciarskim. Możliwości jest wiele, tym bardziej że ferie zimowe już za pasem. Od poniedziałku 16 stycznia, rozpoczynają je uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Terminy ferii zimowych dla pozostałych województw przedstawiają się następująco:

  • 23 stycznia - 5 lutego 2023: woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023: woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 lutego - 26 lutego 2023: woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Zatem ci rodzice, którzy jeszcze nie aktywowali bonu, lub wykorzystali tylko część środków - powinni się pospieszyć. Ostateczny termin realizacji Polskiego Bonu Turystycznego to ostatni dzień marca 2023 roku. Po tym terminie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, nie przewiduje możliwości dalszego przedłużenia jego płatności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.