Zastanawiała się, czemu w ciąży wciąż chciało jej się siku. USG rozwiało wszelkie wątpliwości

Dlaczego będąc w ciąży, kobietom wciąż chce się siku? Przyszła mama poznała odpowiedź na swoje pytanie dzięki badaniu USG.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Młoda kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży i zastanawiała się, dlaczego co chwilę chce jej się siku. Podczas rutynowego badania poznała szczegółową odpowiedź, którą podzieliła się z internautami w niedawno opublikowanym filmiku. 

Dlaczego w ciąży ciągle chce się siku? Badanie USG wyjaśniło tajemnicę ludzkiego ciała

Użytkowniczka Genevieve opublikowała ostatnio na TikToku filmik, na którym wyjaśniła, dlaczego w ostatnich miesiącach ciąży kobietom chce się siku niemal co dwie minuty. Na nagraniu widać ekran monitora USG, a na nim poruszające się w łonie matki dziecko. To właśnie ruchy rozwijającego się maleństwa powodują naciskanie na pęcherz, a to sprawia, że przyszła mama czuje potrzebę, aby skorzystać z toalety. Sama autorka nagrania żartuje w opisie filmiku:

Pomocy, mój pęcherz jest teraz workiem treningowym!

W końcowych miesiącach ciąży kobietom ciągle chce się siku. To naturalna sprawa

Częstsze oddawanie moczu w ciąży, a szczególnie w ostatnich miesiącach jest spowodowane przede wszystkim ruchami płodu oraz jego ciężarem. Również powiększona macica oraz przekrwienie miednicy mniejszej powoduje zwiększone parcie na pęcherz i częstszą potrzebę skorzystania z toalety. W przypadku początku ciąży, na częstotliwość oddawania moczu wpływają hormony, które zwiększają przepływ krwi przez nerki oraz objętość osocza, a także rozluźniają mięśniówkę moczowodów i wspomnianego pęcherza moczowego.

Więcej o: