Zaginął dwunastoletni Janek z Warszawy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Rodzice proszą o pomoc

Zaginął dwunastoletni chłopiec - Janek z Warszawy. Ostatni kontakt z nim był w sobotę, 7 stycznia. Rodzice bardzo proszą o pomoc w poszukiwaniu syna.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

W Warszawie zaginął dwunastoletni chłopiec - Janek Łata. Ostatni kontakt z nim był w sobotę, 7 stycznia 2022 roku. Poszukiwany nastolatek może przebywać razem z kolegą, który również zaginął tego samego dnia. Rodzice chłopców bardzo proszą o pomoc w znalezieniu dzieci. 

Zaginęli dwaj nastoletni chłopcy. Mogą przebywać razem

Anna Wojtczak opublikowała na Facebooku prośbę o pomoc w znalezieniu jej zaginionego synka - Janka Łaty. Chłopiec zaginął w sobotę, 7 stycznia i do tej pory nie ma z nim żadnego kontaktu. 12-latek w dniu zaginięcia był ubrany w czarną kurtkę z kapturem marki The North Face, spodnie dresowe w tym samym kolorze oraz w czerwone buty. Janek może przebywać ze swoim kolegą, Kewinem Topczewskim, który również zaginął tego samego dnia. Ostatnim miejscem, w którym widziano 12-latka, była warszawska Saska Kępa i Bródno. Zaginięcie zostało już zgłoszone przez rodziców na policję. Rysopis chłopca jest następujący:

  • wzrost: 158 cm,
  • budowa ciała: normalna,
  • oczy: brązowe,
  • włosy: rude, krótko obcięte.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje o Janku Łacie, jest proszony o kontakt z jego mamą pod numerem telefonu 607776725, w wiadomości prywatnej na Facebooku bądź bezpośrednie poinformowanie policji. 

Zaginęli dwaj 12-letni chłopcy. Rodzice bardzo proszą o pomoc w poszukiwaniu

Zaginięcie 12-letniego Janka zostało zgłoszone na policję w sobotę. Jak opisuje funkcjonariuszka, Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie, zgłoszenie zaginięcia chłopca wpłynęło w sobotę, 7 stycznia około godziny 23.00. Wcześniej nastolatek był u matki w pracy, skąd wyszedł, obiecując powrót o umówionej godzinie 20.30, ale już nie wrócił. Co ciekawe, to nie pierwszy raz - Janek uciekł z domu 31 grudnia 2022 roku, ale następnego dnia został znaleziony przez policjantów i odprowadzony do domu. 

Więcej o: