Imię dla chłopca na "j". Oryginalne i z charakterem, ale rzadziej wybierane niż jego zdrobnienie

To chłopięce imię współcześnie nie jest bardzo popularne, choć oryginalne i z charakterem - wg gov.pl w pierwszej połowie 2022 roku było nadane 67 razy. Dużo częściej wybierane jest imię, które niegdyś było jego zdrobnieniem.
Zobacz wideo Mamy wcześniaków radzą rodzicom, którzy dopiero wkraczają na tę drogę. "Siwe włosy szybko przybywają"

Pochodzenie i znaczenie imienia Jeremiasz

Imię Jeremiasz pochodzi z języka hebrajskiego. Swój początek wzięło od słów "Jirne-jahu" i w wolnym tłumaczeniu oznacza "Jahwe, podnieś z upadku" lub "wywyższony przez Boga". Nosił je jeden z proroków Starego Testamentu. Ten, który piętnował bałwochwalstwo i brak wiary w Boga. Przepowiedział upadek Jerozolimy, niewolę babilońską i odrodzenie ludu Izraela. 

Ciekawostka

Księga Jeremiasza opowiada o proroku, któremu Bóg wyznaczył wyjątkowo trudne zadanie głoszenia zagłady Jerozolimy, zniszczenia świątyni i wygnania Izraelitów. Misją proroka było przekazywanie mieszkańcom Jerozolimy i Judei słów Boga, Jego ostrzeżeń i nawoływania do nawrócenia.

Charakterystyka imienia

Jeremiasz od wczesnych lat wie czego chce od życia i małymi krokami konsekwentnie do tego dąży. To połączenie niebanalnej osobowości, dobrego poczucia humoru i ponadprzeciętnej wyobraźni. Jest genialny w znajdowaniu najprostszych rozwiązań na wszelakie problemy. Bliscy uwielbiają go za to. Niezwykle istotna jest dla niego wierność, lojalność i uczciwość. Jeśli składa komuś obietnicę i nie uda jej się spełnić, w większości przypadków nie będzie to jego winą. Jak nikt inny potrafi zrobić coś z niczego i przekłada to się na wiele dziedzin w życiu. Nierzadko okazuje się też, że Jeremiasz może pochwalić się doskonałymi zdolnościami manualnymi lub artystycznymi. Ma w sobie coś, co sprawia, że pomimo tego że nie jest w centrum, wszyscy w towarzystwie przepadają za nim. Jest inteligentny i oczytany, a to sprawia, że potrafi rozmawiać z każdym bez względu na miejsce spotkania czy zainteresowania. Musi jednak uważać, bo nadmiar genialnych pomysłów, na które wpada generuje słomiany zapał i  zniechęcenie do dalszych działań. 

Imieniny: 16 lutego, 5 kwietnia, 1 maja, 14 maja, 7 czerwca, 26 czerwca, 15 września

sweter ReservedWielka wyprzedaż Reserved! Te ciepłe i miękkie swetry kupisz za 39,99 zł

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrobnienia: Jeremek, Jeremi, Jeremiaszek, Jeremiaszko, Jeremko, Jermuś, Jeruś, Jerko, Jerom, Jermik, Remek, Remeczek, Remi, Remik, Remuś, Remunio, 

Predyspozycje zawodowe

Jeremiasz najlepiej będzie się czuł w pracy, która umożliwi mu kontakt z innymi ludźmi. Lubi rywalizować, ale tylko uczciwie i według jasno określonych warunków. Wykazuje się wysoką kulturą osobistą, a intuicja nigdy go nie zawodzi. Jego wnikliwy umysł, umiejętność dostrzegania szczegółów i niebanalne pomysły sprawiają, że nawet jeśli do niektórych obowiązków nie przykłada się tak jak powinien, przełożeni mimo wszystko bardzo go doceniają. Ten człowiek świetnie sprawdzi się w rodzinnych firmach, w marketingu oraz na stanowiskach takich jak: pracownik biurowy, przedstawiciel, artysta, finansista, poeta.

Sławni imiennicy:

  • Jeremiah S. Chechik - kanadyjski reżyser filmowy
  • Jeremiah Clarke - kompozytor angielski
  • Jeremiah Crabb - polityk amerykański
  • Jeremiah Horrocks - angielski astronom i duchowny
  • Jeremi Przybora - polski pisarz
  • Jeremiasz Ślipiec - polski historyk
  • Jeremi Święcki - polski lekarz, radiolog, onkolog

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Więcej o: