Poszła na szkolny mecz i przypięła niemowlęciu smycz. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Rodzice poszli na szkolny mecz. Nagle jeden z obserwatorów zwrócił uwagę na mamę z dzieckiem. Przypięła niemowlęciu smycz. "A próbowałeś kiedyś utrzymać takiego malucha chociaż 10 minut na rękach lub kolanach?" - pisze internautka.

Smycze na szelkach dla dzieci budzą kontrowersje wśród rodziców. Niektórzy są zwolennikami takiego rozwiązania, twierdząc, że w ten sposób można dać swobodę małym ucieknierom, a przy tym zapewnić im bezpieczeństwom. Według niektórych rodziców to jednak niepotrzebny gadżet, który powinien być przeznaczony jedynie dla zwierząt.

Poszła na szkolny mecz i przypięła niemowlęciu smycz

Więcej artykułów o tematyce parentingowej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oczyszczanie nosa noworodka. Położna radzi, jak najlepiej to zrobić

Na profilu na TikToku @jordanvarneau opublikowano nagranie ze szkolnego meczu koszykówki. Rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby podziwiać swoje pociechy podczas gry. Niektórzy przyszli z małymi dziećmi. Jedna z obecnych na sali osób nagrała mamę z dzieckiem. Jej uwagę skupił jeden zczegół.

Na filmiku widać kobietę stojącą pod oknem i rozmawiającą z innymi rodzicami. Tuż obok niej na podłodze leżał chłopiec przeglądający coś na tablecie oraz niemowlę. Malec raczkował i uporczywie próbował podejść do rozgrywający. Mama założyła mu jednak szelki, do których przypięła smycz. Za każdym razem, gdy dziecko zbliżało się do boiska, ta pociągała za sznurek, odciągając je pod potencjalnego zagrożenia.

Filmik obejrzano ponad 15 mln razy i pojawiła się pod nim masa komentarzy. Wśród komentujących pojawili się zwolennicy i przeciwnicy smyczy dla dzieci.

Śmieszne, ale nie normalne
Sposób w jaki odniechcenia odciąga to dziecko...
Jak piesek

- twierdzili internauci.

Wielu rodziców popierało jednak pomysł mamy.

A próbowałeś kiedyś utrzymać takiego malucha chociaż 10 minut na rękach lub kolanach?
Ja tam widze że dziecko nie płaczę z tego powodu
Może rozmawiać, oglądać grę i trzymać malca z daleka od boiska, a dziecko świetnie się bawi. Moim zdaniem mama wygrała
Oceniałam ludzi, którzy przyminali dzieciom smycze. Potem sama zostałam mamą. Chociaż nie używam smyczy, zrozumiałam po co są
Szelki ze smyczami dla niemowląt są super! Dzieci mają pełną swobodę poruszania, a przy tym są bezpieczne

- pisali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.