Dziecko przyszło na świat z zębami. Pielęgniarki przecierały oczy ze zdziwienia. Matka również w szoku

Pielęgniarki przecierały ze zdziwienia oczy, gdy zobaczyły to wyjątkowe dziecko. Nic dziwnego - przyszło na świat z zębami. Jego mama również była w szoku, gdy zobaczyła malucha. A samo nagranie wyjątkowego dziecka szybko zdobyło tysiące obserwujących.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Mieszkanka Kansas City w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych urodziła wyjątkowe dziecko. Jak podaje portal The Sun, Jordan Bloss-Wilson jest mamą chłopca, który przyszedł na świat z zębami. To wydarzenie jest tak nietypowe, że pielęgniarki nie wierzyły w to, co widzą. 

Dziecko urodziło się z zębami. Położne i matka są szczerze zdumione

Jak czytamy w serwisie The Sun, Jordan jest matką chłopca, który przyszedł na świat z zębami. Obecnie maluch ma już osiem miesięcy i prawidłowo się rozwija. Jednak urodzenie się z zębami uczyniło go bardzo znanym na TikToku, gdzie tuż po opublikowaniu przez mamę nagrania, zebrało ono ponad osiem tysięcy obserwujących. Nic dziwnego - takie dziecko trafia się raz na dwa bądź trzy tysiące narodzin. Personel szpitala, w którym urodził się chłopiec był szczerze zdumiony - do tej pory nie urodziło się w tej placówce żadne dziecko z uzębieniem. Ale mimo wszystko synek Jordan nie jest jedyny. Pod filmem pojawiły się komentarze internautów, którzy też mieli zęby po urodzeniu:

Urodziłem się z zębami!!!! Spójrzcie na mojego małego bliźniaka. 
Urodziłem się z jednym zębem, a moja mama powiedziała, że ??jedyne, co będę robił, to będę płakał.

Chłopiec urodził się z zębami. Jak to możliwe i co z tym zrobić?

Co do zasady dzieci rodzą się bez zębów, jednak czasem uzębienie częściowe może się pojawić. Takie zęby są nazywane płodowymi, noworodkowymi, wrodzonymi lub prazębami. W większości przypadków nie jest to wynik żadnej choroby, choć są przypadłości, które mogą spowodować przyjście na świat dziecka z zębami. Należą do nich:

  • zespół Ellisa-van Crevelda - wpływa na rozwój kości malucha,
  • zespół Hallermanna-Streiffa - jego objawem są zniekształcenia czaszki i twarzy dziecka,
  • zespół Pierre’a Robina - noworodek z tą przypadłością ma małą żuchwę, problemu z oddychaniem, a jego język się samoistnie cofa do gardła,
  • zespół Soto - powoduje nadmierny rozwój fizyczny dziecka w ciągu pierwszych dwóch lub trzech lat życia.

Jak postępować z zębami noworodka? Do niedawna były one obowiązkowo usuwane, gdyż mogą stanowić zagrożenie, jak zostaną połknięte. Ale obecnie najpierw sprawdza się ich stan. Jeśli się ruszają, to są usuwane, w przeciwnym wypadku są pozostawiane. Wtedy trzeba pamiętać o ich pielęgnacji - muszą być regularnie czyszczone czystą, przegotowaną wodą. Należy również kontrolować stan języka i dziąseł malucha. W przypadku podrażnień należy zabrać dziecko do dentysty, który zdecyduje czy zęby trzeba usunąć. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA