Ferie zimowe 2023 - terminy. Wyjazdy drogie jak nigdy. Wycieczka w polskie góry prawie w cenie Alp

Kiedy zaczną się ferie zimowe 2023 dla poszczególnych województw? Znamy dokładne terminy. Ale w tym roku zimowy wypoczynek mogą pokrzyżować inflacja i nieustannie rosnące ceny. Wyjazdy dla dzieci są tak drogie, że wycieczka w polskie góry kosztuje niemal tyle samo, co w Alpy.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Publikujdzieci czekają na zbliżające się powoli ferie zimowe. Przedtem czeka je też długi weekend z okazji święta Trzech Króli w dniach 6 - 8 stycznia. Ale kiedy dokładnie będzie przerwa zimowa w szkole? Zobaczcie terminy dla poszczególnych województw.

Ferie zimowe 2023. Terminy zimowej przerwy w nauce dla poszczególnych województw

Do ferii zimowych nie zostało zbyt wiele czasu. Największych szczęśliwców dzielą tylko dwa tygodnie od długiego wypoczynku. Z kolei pechowcy będą musieli poczekać nawet półtora miesiąca na przerwę od nauki. w 2023 roku ferie zimowe odbędą się w następujących terminach:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.

Jednak w tym roku perspektywę radosnego wypoczynku mogą popsuć dzieciom ceny. Jak się okazuje, wyjazd w polskie góry może kosztować niemal tyle samo, co wycieczka w Alpy.

Ferie zimowe 2023. Inflacja i ciągle rosnące ceny pokrzyżują niejedne plany w tym roku

Do redakcji Gazety.pl napisała niedawno pani Agata z Podkowy Leśnej. Kobieta jest matką dwójki dzieci i martwi się, że w tym roku nie będzie w stanie zabrać swojej rodziny na wycieczkę w Białki Tatrzańskiej (cały list dostępny tutaj). Jest to efekt inflacji i ciągle rosnących cen. Pani Agata dowiedziała się, że tygodniowy karnet narciarski w polskich górach kosztuje w 2023 roku 940 zł dla osoby dorosłej i 870 zł dla dziecka. Dla czteroosobowej rodziny koszt wynosi 3620 zł. A trzeba jeszcze doliczyć zakwaterowanie i wyżywienie. Nasza czytelniczka ze smutkiem przyznała, że w tym roku chyba nie będzie wycieczki. Co ciekawe, za granicą ceny są podobne, a trasy dłuższe i nie ma kolejek. Dla przykładu we włoskim Livigno za sześciodniowy karnet narciarski kosztuje ok. 1300 zł dla osoby dorosłej, a długość dostępnych tras to 115 km, a nie kilkanaście jak w Białce Tatrzańskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.