Pierwsze dzieci urodzone w 2023 roku. Dziewczynka przyszła na świat minutę po północy, a rodzice nadali jej krótkie, łacińskie imię

Oni nie witali Nowego Roku na hucznych imprezach sylwestrowych. Zamiast tego na porodówkach witali się ze swoimi pociechami. "Nowy Rok zaczyna się z przytupem" - stwierdziła mama jednego z pierwszych dzieci urodzonych w 2023 roku.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Klara, Zuzia, Ida i Maurycy to pierwsze dzieci, jakie urodziły się w Polsce w 2023 roku. Szpitale, w których przyszły na świat nie omieszkały się pochwalić tymi wspaniałymi wydarzeniami na swoich kontach w mediach społecznościowych. Rodzice tych maluszków z pewnością nigdy nie zapomną takiego Sylwestra.

W Poznaniu pierwszy był chłopiec

Szpital św. Rodziny w Poznaniu na swoim koncie na Facebooku poinformował, że w tym regionie, to właśnie tu pojawił się na świecie pierwszy noworodek w 2023 roku. W poście czytamy:

Z radością zawiadamiamy, że to właśnie w naszym Szpitalu krótko po północy pojawił się na świecie pierwszy poznański noworodek. Maurycy, bo to o nim mowa urodził się dokładnie minutę po północy.  Dzielnej mamie i maluchowi składamy najlepsze życzenia
Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

W Kielcach - dziewczynka

Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach dokładnie minutę po północy z 31 grudnia 2022 na 1 stycznia 2023 przyszła na świat dziewczynka, której rodzice dali na imię Klara. W tym samym czasie w Przemyślu urodziła się Zuzia.

To się nazywa wejście w nowy rok! Zuzia, urodzona dziś o godz. 00:01 w naszym szpitalu jest najprawdopodobniej pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2023 r. na Podkarpaciu, a może nawet w Polsce. Gratulujemy całej Rodzinie i oczywiście życzymy dużo zdrowia

- czytamy na profilu szpitala na Facebooku

W Szczecinie także dziewczynka

1 stycznia 2023 roku o godz. 2.00 w szpitalu "Zdroje" w Szczecinie również jako pierwszy maluszek Nowego Roku urodziła się dziewczynka: 

To jest coś wspaniałego, kosmicznego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, Nowy Rok zaczyna się z przytupem

- powiedziała dziennikarzom Polsat News pani Natalia - mama małej Idy.

Więcej o: