23 dni w szpitalu z wirusem RSV. Mama opisała, jak wyglądała choroba u jej 10-miesięcznej córeczki

Jak wygląda choroba spowodowana wirusem RSV u dziecka? Mama opisała 23 dni, które jej 10-miesięczna córeczka spędziła w szpitalu. Jej relacja jest przestrogą dla innych rodziców.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Wirus RSV, podobnie jak grypa i COVID-19 zbiera obecnie ogromne żniwo, szczególnie wśród dzieci. Jednym z chorych była 10-miesięczna córeczka młodej kobiety z hrabstwa Anne Arundel w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Sarah Stuckey opisała dla portalu CBS Baltimore, jak przebiegło zakażenie wirusem RSV u jej córeczki, którego leczenie w szpitalu trwało 23 dni.

23 dni w szpitalu z wirusem RSV. Tak wygląda choroba u dziesięciomiesięcznego dziecka

Jak podaje serwis CBS Baltimore, Sarah Stuckey musiała zmierzyć się z chorobą 10-miesięcznej córeczki, Caroline. Dziewczynka zaraziła się wirusem RSV, co skończyło się spędzeniem 23 dni w szpitalu hrabstwa Anne Arundel. Niestety stan dziecka był bardzo ciężki, dziewczynka miała bardzo poważne problemy z oddychaniem i sercem. W pewnym momencie szpitalny respirator przestał wystarczać i w trybie natychmiastowym podjęto decyzję o przeniesieniu dziecka do innego szpitala - Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu Maryland w Baltimore. Tam dzięki heroicznej walce, udało się uratować maleństwo. Lekarze ciężko pracowali całą noc, aby ustabilizować stan dziewczynki. Obecnie jest już zdrowa i bardzo dobrze się rozwija - uczy się chodzi i mówić, jest radosnym, 10-miesięcznym dzieckiem.

23 dni w szpitalu z wirusem RSV. Lekarze radzą, jak uniknąć zachorowania

Wirus RSV jest groźny szczególnie dla małych dzieci i osób starszych. W wywiadzie dla portalu CBS Baltimore, lekarz doradza, co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Medyk sugeruje skorzystanie z tych samych sposobów, co w przypadku pandemii COVID-19:

  • noszenia maseczek,
  • mycia rąk,
  • utrzymywania dystansu,
  • pozostania w domu w razie zachorowania.

Radzi też, aby zaszczepić siebie i swoich bliskich na grypę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.