Wniosek 500 plus 2023. Rodzice się boją o swoje pieniądze od stycznia. Co trzeba zrobić, żeby je dostać?

Wniosek 500 plus 2023. Okazuje się, że wielu rodziców, którzy pobierają świadczenie, jakim jest dodatkowe 500 zł na każde dziecko, szukają informacji, kiedy muszą ponownie złożyć dokumenty, aby nie stracić pieniędzy. Z nowym rokiem nadchodzi wiele zmian, o których warto pamiętać.

Wniosek 500 plus 2023. Rodzice, którzy złożyli wniosek i Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca już im pieniądze, mogą spać spokojnie. Z początkiem nowego roku nie ma konieczności ponownego wysłania dokumentów do ZUS. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Zakupy bez listy oznaczają większy paragon i przepełnioną lodówkę? "Zlecam zakupy mężowi"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wniosek 500 plus 2023. Rodzice boją się o styczniowe wypłaty

Wniosek 500 plus 2023. Wielu rodziców zastanawia się, czy z końcem grudnia 2022 roku powinni oni wysłać ponownie dokumenty do ZUS, aby z nowym rokiem nadal otrzymywać świadczenie. Jednak jak się okazuje, mogą oni spać spokojnie. Nie ma konieczności ponownego wysłania dokumentów do ZUS, aż do końca maja 2023 roku, czyli do końca okresu rozliczeniowego wypłaty świadczenia 500 plus.

Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie z początkiem 2022 roku, okres rozliczeniowy trwa od 1 czerwca do 31 maja, czyli jeśli rodzice złożyli już wnioski, nie muszą składać ich ponownie, gdy nadejdzie 1 stycznia 2023 rok. Ciągłość świadczenia będzie zachowana aż do maja 2023 roku.

Dziewczynka dostała nawet korale.Mama pokazała, jak stroi niemowlaka na Sylwestra. Złoto, srebro i korale

Rodzice muszą jednak pamiętać, że złożenie wniosków będzie koniecznie. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, najprawdopodobniej dokumenty będą musiały zostać dostarczone i zweryfikowane przez ZUS do końca maja, aby z dniem 1 czerwca otrzymać prawo do wypłaty pieniędzy.

W zeszłym roku cała procedura wystartowała już 1 lutego i od tego momentu można było składać dokumenty do ZUS-u. Prawdopodobnie analogicznie będzie również w 2023 roku i wnioski 500 plus 2023/2024 będzie można składać od 1 lutego, jednak szczegóły poznamy dopiero za kilka dni.

Ile pracują polscy nauczyciele? (zdjęcie ilustracyjne)Emerytury dla nauczycieli z trzema dużymi zmianami. Będą wcześniej, ale to nie wszystko

Więcej o: