Był autorem jednej ze słynnych lektur. Zakochał się w piętnastoletniej siostrze własnej żony

Choć Charles Dickens w swoich powieściach przeciwstawiał się wyzyskowi i niesprawiedliwości społecznej, to nie był wzorem do naśladowania. Między innymi zakochał się w nastoletniej siostrze swojej żony. Zobaczcie, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Charles Dickens jest jednym z bardzo znanych pisarzy brytyjskich. To autor takich powieści jak "Opowieść wigilijna", "Oliver Twist", „David Copperfield" czy „Klub Pickwicka". Jednak mimo ogromnej sławy, pisarz miał też mroczną stronę, o której wciąż niewiele osób wie. 

Autor "Opowieści wigilijnej" kochał siostrę żony. Miał na sumieniu o wiele więcej

Charles Dickens jako autor bardzo poczytnych książek był zapraszany na odczyty swoich dzieł i spotkania autorskie. Gdy on spędzał czas na salonach, jego żona, Caterine, zajmowała się w tym czasie dziećmi - Charles Dickens miał ich aż dziesięcioro! Jednak nie przeszkadzało mu to w romansowaniu z innymi kobietami. Jedną z jego kochanek miała być też piętnastoletnia wówczas siostra jego żony. Choć oficjalnie nie łączyła ich większa zażyłość, to po jej nagłej śmierci Dickens wpadł w depresję, co tylko potwierdza łączącą ich więź. 

Charles Dickens jest znanym pisarzem. To również warto o nim wiedzieć

Brytyjski pisarz Charles Dickens zdecydowanie nie był wzorem do naśladowania - zdradzał żonę, a nawet próbował umieścić ją w przytułku, ale nie był w stanie udowodnić jej choroby psychicznej. Zapewne pewien wpływ miało na to dzieciństwo Dickensa - jako dwunastolatek musiał iść do pracy w fabryce, tuż po tym, jak jego ojciec trafił do więzienia i skazał rodzinę na biedę. Pisarz zetknął się wtedy z niesprawiedliwością społeczną i trudami życia codziennego. Co ciekawe, w młodości był też ofiarą katastrofy kolejowej, która miała miejsce podczas jego powrotu z Paryża 9 czerwca 1865 roku. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.