Zjawisko "grudniowych dzieci" dla wielu jest zagadkowym pojęciem. Kryje się za nim pewna teoria

Kim są "grudniowe dzieci"? Za tym tajemniczym pojęciem stoi pewna ciekawa teoria. Te maluchy przychodzą na świat w ściśle określonym miesiącu roku, co ma swoje powody.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

"Grudniowe dzieci" to te, które zostają poczęte w okresie świąteczno-noworocznym i urodzone we wrześniu. Statystycznie najwięcej maluchów przychodzi na świat właśnie w tym miesiącu. Dlaczego akurat wtedy? Jak się okazuje, jest kilka hipotez dotyczących tego zjawiska. 

"Grudniowe dzieci" - najczęściej dochodzi do zapłodnienia w okresie świąteczno-noworocznym

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego najczęściej dochodzi do zapłodnienia właśnie w okresie świąteczno-noworocznym? Czym ten okres w roku różni się od reszty? Przede wszystkim chodzi o rodzinną atmosferę, sporo wolnego czasu i mniej stresu. Dzięki temu częściej dochodzi do zbliżeń, które skutkują poczęciem. Oprócz tego, wpływ na częstsze zapłodnienia na przełomie grudnia i stycznia ma też wpływ dieta. W okresie świąteczno-noworocznym jemy potrawy bogate w rozgrzewające przyprawy korzenne, które mają pobudzające właściwości, co może działać jak afrodyzjak. Dodatkowo częściej pijemy wtedy alkohol, który dodatkowo rozluźnia, a to sprzyja częstszym zbliżeniom zakończonym poczęciem. 

Zjawisko "grudniowych dzieci" potwierdzają naukowcy. Oto kolejny powód

Najwięcej dzieci rodzi się we wrześniu, a ściślej rzecz biorąc, 26 dnia tego miesiąca. Jak można wyliczyć, do zapłodnienia doszło w okresie świąteczno-noworocznym. To właśnie wtedy są najlepsze warunki do zapłodnienia - sporo wolnego czasu, mniej stresu i obfite posiłki. Ale naukowcy z izraelskiego  Uniwersytetu Ben-Guriona przeanalizowali zjawisko "grudniowych dzieci" i doszli do wniosku, że na przełomie grudnia i stycznia męskie nasienie jest też najlepsze jakościowo, co znacząco wpływa na zapłodnienia i poczęcia maluchów.

Więcej o: