Ma trzy siostry i traktuje je jak księżniczki. "Wysoko stawia poprzeczkę ich przyszłym chłopakom"

Ta mama w przepiękny sposób inspiruje jak wychowywać dzieci. Ma ich czwórkę, trzy córki i jednego syna. Internauci są pod wrażeniem tego, jak brat traktuje własne siostry. Bycie dżentelmenem to sztuka, która w obecnych czasach traktowana jest jak wyjątek. Może czas się zainspirować?
Zobacz wideo Katarzyna Bosacka jest matką czwórki dzieci

Misja każdego rodzica

Celem nadrzędnym większości rodziców jest wychować swoje dziecko na jak najlepszego i jak najszczęśliwszego człowieka. Chcemy by nasze dziecko umiało szanować innych, nawet jeśli mają odmienne zdanie. Pragniemy by umiało docenić to co ma, nawet te najdrobniejsze rzeczy. Mamy nadzieję, że w każdej sytuacji będzie umiało zachować się odpowiednio, taktownie i z wyczuciem. Najlepiej gdyby nasze dorastające dzieci były jednocześnie empatyczne, ambitne, wrażliwe ale jednocześnie wystarczająco twarde, pomocne, ale i potrafiące zadbać o siebie i swoje potrzeby. Brzmi jak wyjątkowo trudny plan. Ale jak się okazuje możliwy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sztuka wychowania chłopca

Pewna mama, na swoim instagramowym koncie pod nazwą @vivienneandfrancesca udostępnia filmiki i zdjęcia, których głównymi bohaterami są jej dzieci, a ma ich czwórkę - dwie bliźniaczki, syna oraz najstarszą córkę. Jej konto przepełnione jest ich zwykłymi codziennymi chwilami, zakupami, metodami wychowawczymi, wyjazdami i wycieczkami. A zamieszczone materiały mimo wszystko przyciągają uwagę tysięcy ludzi. Być może sekret tkwi w jej pomysłach i kreatywności, może przyciąga innych ciekawych jak wgląda życie z czwórką dzieci, ale nam się wydaje, że to zasługa jej metod wychowania synka. To kilkuletni chłopiec, który traktuje własne siostry jak księżniczki. Potrafi zrobić im śniadanie, dać kwiaty, zrobić coś miłego, a nawet pomóc podczas wysiadania z samochodu - to ten filmik zdobył mnóstwo reakcji i komentarzy. A robi to z niezwykłym urokiem, gracją i empatią. To nie są wymuszone ruchy, widać w nich regularność i rutynowe działanie. 

 

Empatia, szacunek i kultura możliwa również w dzisiejszych czasach

To piękne, widzieć że są rodzice, którzy w dzisiejszych czasach uczą swoich synów, takiego zachowania i to wobec własnego rodzeństwa. Jeśli postępuje tak teraz, to tym bardziej będzie postępował tak w przyszłości. I widać, że nie tylko my jesteśmy oczarowane takim zachowaniem. Internauci nie kryją zachwytu nad ogromem pracy, jaki codziennie wkłada ta mama w wychowanie swoich dzieci, ale jednocześnie nad tym, że rodzeństwo może mieć tak piękne i pełne szacunku relacje między sobą. 

Ach, tak go ucz, będzie najlepszym dżentelmenem. 
Rodzice uczą młodego chłopca jak być dżentelmenem, co za piękna rzecz, przykre że gdzieś się ta koncepcja zgubiła.
Wychowujesz małego dżentelmena. Wysoko stawia poprzeczkę ich przyszłym chłopakom.
Jego przyszła żona i córka będą miały wiele szczęścia.
Siostry będą wiedzieć jak należy je traktować.
Mam córkę i syna. Jest 4 lata starsza. Ale on jest większy od niej i zawsze był jej obrońcą. Zrobiłby dla niej wszystko. Są już dorośli. Ale nadal traktuje ją jak złoto.
Wychowanie go na dżentelmena to najlepszy prezent, jaki możesz mu dać. Nie pozwólcie umrzeć rycerskości.
Musi mieć wspaniałego ojca, który uczy go, jak traktować kobietę...

- czytamy pod filmikiem.

Więcej o: