Dowiedziała się, że urodzi dziecko z zespołem Downa. Po raz trzeci. Ludzie twierdzą, że jest samolubna

Mamy na TikToku to coraz częstszy widok. Kobiety dzielą się swoim doświadczeniem, przekazują wiele cennych rad, ale także udostępniają zabawne treści. W końcu spontaniczność maluchów bywa rozbrajająca. Tym razem jednak młoda kobieta poinformowała, że po raz trzeci urodzi dziecko z zespołem Downa.
Zobacz wideo Jak wspierać odporność dzieci? Lekarz: Rodzic powiedział, że podawał mleko z masłem i nie zadziałało. Szok [Mamy Czas odc. 14]

Urodzenie dziecka z zespołem Downa to dla każdego rodzica duże wyzwanie. Choć nie jest to choroba, która nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie malucha, to jednak jego postrzeganie świata różni się od tego, jak widzą go inni. Pewna mama po raz trzeci usłyszała diagnozę, że urodzi dziecko z wadą rozwojową.

Trzecie dziecko z zespołem Downa i silna mama

Ashley Zambelli jest mamą małej gromadki dzieci. Na TikToku zamieszcza różne nagrania z życia codziennego. Dwoje z nich urodziło się z zespołem Downa. Kobieta spodziewa się kolejnego dziecka. Na nagraniu informuje, że genetyk jest zaskoczony, iż maluch, którego urodzi, także będzie miał dodatkowy chromosom. Młoda mama żartuje, że będzie przez to sławna.

Na pozostałych filmach widać jak Ashley bardzo kocha swoje dzieci. Co, więcej nie uważa, że zespół wad wrodzonych, z jakimi urodziły się maluchy, sprawia, że są dla niej problemem. Wiele osób podziwia jej siłę i to, że nie dała sobie wmówić, że jej dzieci są "gorsze".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Dzieci z zespołem Downa są obciążeniem dla społeczeństwa"

 Niestety poza miłymi słowami Ashley musi się mierzyć także z hejtem i niezrozumieniem. Kiedy kobieta poinformowała, że kolejny raz zostanie mamą dziecka z zespołem Downa, pojawiły się komentarze, że jest egoistką.

To może po pierwszym trzeba było przestać?

- pisze kobieta.

Powinnaś je usunąć

- czytamy.

Co za nieodpowiedzialna kobieta, że rodzi kolejne dzieci

- komentuje inna użytkowniczka.

Jesteś egoistką, że decydujesz się na kolejną ciążę i rodzisz chore dzieci

- dodaje inna osoba.

Pod niemal każdym postem Ashley pojawiają się skrajne komentarze. Jedni dzielą się własnymi historiami i podkreślają, jak dzieci z zespołem Downa potrafią być szczęśliwe, że ich świat jest znacznie lepszy, że są bardzo empatyczne i inteligentne. Inni zaś uważają, że Ashley jest egoistką i powinna usunąć ciążę. Jednak mama podsumowuje wszystko prostym zdaniem.

Z nienawiści nie jesteś w stanie przyznać, że niepełnosprawni ludzie mogą prosperować w świecie i jesteś zazdrosny, że nigdy nie doświadczyłeś miłości, którą moje dzieci otrzymują niezależnie od ich niedoskonałości

- odpowiada Ashley.

 
Więcej o: