Do objawów grypy u dzieci doszedł jeden, bardzo niepokojący. "Mamusiu, niech to się zatrzyma"

Sezon zimowy to nie tylko śnieg, choinka i święta. To przede wszystkim spadek odporności, co wiąże się z licznymi chorobami. Wiele z nich są sezonowe i z reguły pojawiają się późną jesienią, a kończą wczesną wiosną. Jednym z nich jest grypa. Jednak do typowo charakterystycznych objawów jak gorączka, katar, czy kaszel, doszedł jeszcze jeden, bardzo niepokojący. Chodzi o halucynacje.

Grypa jest chorobą, która pojawia się zwykle w okresach jesienno-zimowych i wczesną wiosną. Do jej charakterystycznych objawów należą przede wszystkim bóle mięśni, katar, kaszel, a także podwyższona temperatura. Jednak to nie wszystko. Do jej objawów, głównie u dzieci doszedł jeszcze jeden, bardzo niepokojący. Są to halucynacje.

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Halucynacje i grypa? To połączenie jest możliwe

Głośne dźwięki i dziwne obrazy - widziane i słyszane tylko przez chore dzieci przy zachorowaniu na grypę? To możliwe. Jedna z lekarek, aby przestrzec i uczulić innych rodziców opisała przebieg choroby u swojego dziecka. Otóż całą noc walczyła ona nie tylko z wysoką gorączką i trudnościami z oddychaniem, ale przede wszystkim halucynacjami. Jej córeczka w sennym amoku prosiła, aby już to się skończyło.

Mamusiu, niech to się zatrzyma. Jest głośno. Oni krzyczą

- prosiło dziecko w sennym amoku matkę, która nie mogła nic poradzić na jeden z nietypowych objawów grypy.

Większość rodziców byłaby podobnie przerażona, widząc swoje dziecko w takim cierpieniu: sflaczałe, krzyczące i zdezorientowane. Ale nie ja. Jako lekarz pogotowia widziałem wiele innych dzieci mających halucynacje w ciągu ostatnich kilku tygodni podczas choroby na grypę typu A. Nasz oddział ratunkowy odwiedzały dzieci słyszące głośne dźwięki, widzące przedmioty jako zbyt duże lub zbyt odległe i były wystraszone tym, że ktoś lub coś próbuje je skrzywdzić

- napisała w przejmującym poście lekarka, a prywatnie mama małej Marissy.

Jak kąpać dziecko Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Wskazówki dla rodziców

Dr Kathryn MacKinlay, pediatra w Vernon, opisała swoje doświadczenia i jednocześnie podała kilka rad, które przy tej chorobie mogą być niezwykle pomocne dla rodziców małych dzieci. Kiedy pojawia się gorączka, kaszel i ogólne osłabienie organizmu, nie należy panikować, a od razu działać.

Następnie szybko pojawiają się dreszcze, katar i brak apetytu. U dzieci i młodzieży czasem dochodzą jeszcze wymioty i biegunka. Jak wskazuje dr MacKinlay jednym z objawów grypy u dzieci są także halucynacje. Jednak nie są one długie, raczej należą do tych krótkotrwałych i nie wymagają leczenia. Jednak kiedy do wachlarza podanych objawów dochodzą takie, jak utrzymująca się gorączka powyżej pięciu dni, trudności z wybudzeniem dziecka, wysypka, pęcherze lub siniaki, problemy z oddychaniem, czy sine usta – należy bezzwłocznie udać się z dzieckiem do szpitala.

Jak pomóc dziecku? Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Powodów możesz szukać na skórze

Więcej o: