Dni wolne od szkoły 2022. Zostały zamknięte wcześniej, niż przewidywano. Rodzicom zalecono zostać w domu

Dni wolne od szkoły 2022. Okazuje się, że końcówka roku obfituje w dość sporo wolnego od nauki. Za chwilę przerwa świąteczna, która dla uczniów potrwa tydzień. Wczoraj, tj. 20 grudnia pogoda również zrobiła psikusa i sprawiła, że tego dnia większość szkół, głównie na obszarach wiejskich, była zmuszona odwołać lekcje.

Dni wolne od szkoły 2022. W mijającym roku było ich naprawdę sporo. Koniec roku jest również obfity w wolne od zajęć. Przerwa świąteczna to okazja nie tylko do celebracji grudniowych świąt, ale przede wszystkim odpoczynku i naładowania baterii. Dodatkowym wolnym dniem od zajęć był wtorek 20 grudnia. Powód? Złe warunki atmosferyczne i gołoledź. Wiele placówek edukacyjnych tego dnia było zmuszonych odwołać zajęcia. Rodzicom zalecono zostać w domu.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2022. Przerwa świąteczna rusza za chwilę

Dni wolne od szkoły 2022. Co prawda obecny rok kalendarzowy już się kończy, ale zbliżające się święta sprawiają, że dla wielu to nie tylko okres celebracji i rodzinnych spotkań. Końcówka grudnia to przede wszystkim wolne od nauki dla wszystkich uczniów. Pojawią się oni po raz ostatni w szkole w piątek, tj. 23 grudnia 2022 roku. W mury szkoły powrócą dopiero po Nowym Roku, czyli w poniedziałek 2 stycznia.

Przerwa świąteczna to również doskonały na odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi oraz przede wszystkim naładowanie baterii przed wyzwaniami, które czekają na uczniów w nowym 2023 roku.

Zamknięte szkoły tuż przed świętami. Powód? Gołoledź

Poranek 20 grudnia 2022 roku był dla wielu rodziców oraz ich dzieci wielkim zaskoczeniem. Okazało się, że przez marznące opady deszczu na drogach pojawiła się gołoledź. Szkolne autobusy nie mogły wyjechać, aby bezpiecznie dowieźć dzieci do szkoły, toteż wielu dyrektorów placówek zdecydowało się tego dnia na odwołanie zajęć. Rodzicom zalecono, aby pozostać w domu ze swoimi pociechami. 

Wstaliśmy rano, zjedliśmy śniadanie i już miałam córkę odprowadzać na szkolny autobus, kiedy zadzwonił telefon. To była przewodnicząca Rady Rodziców, która ponoć dostała polecenie, aby poinformować rodziców, o tym, że zajęcia są odwołane. Kto może, niech lepiej zostanie w domu. Nie kursują też szkolne autobusy, toteż nawet jeśli dziecko stoi i czeka na przystanku - do szkoły nie dojedzie, bo nie ma jak

- napisała do nas mama 8-latki, która uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej w powiecie lipnowskim (województwo kujawsko-pomorskie).

Więcej o: